Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela Libuše Holečková: Hvězdu detektivky Po stopách krve skolil covidový zápal plic

Zdroj: Archiv Město Cheb
ÚMRTÍ
Zemřela Libuše Holečková, nadaná herečka, která byla profesně spojena se západočeskými divadly v Chebu a Plzni. Ve věku 88 let podlehla covidovému zápalu plic. Umělkyně se blýskla v dramatech jako Romeo a Julie, Strakonický dudák nebo Věc Makropulos. O úmrtí informovalo město Cheb na svých sociálních sítích.

Devětaosmdesátiletá herečka, jež se narodila v Olomouci, v úterý podlehla covidovému zápalu plic. "Západočeské divadlo bude na svou někdejší herečku s láskou vzpomínat jako na jednu z nejvýraznějších osobností éry zakladatelů i následující divadelně inspirativní éry 70. let," uvádí příspěvek, který na svůj Facebook pověsilo město Cheb

70. léta byla pro Libuši Holečkovou zásadní, v té době mistrovsky ztvárnila řadu dramatických postav, jako třeba Líza Curryová (Obchodník s deštěm) nebo Emília Marty (Věc Makropulos). Herečka se kromě významných divadelních rolí objevila i v řadě filmů, hrála v kirimálním díle Po stopách krve z roku 1969 nebo komediích Štika v rybníce (1951) či Florenc 13,30 (1957).

Herečka poslední léta svého života strávila v Chebu, v Domově pro seniory Skalka. Posledních několik dní pak pobývala v hospici v Nejdku. Měla dva syny, Richarda a Jiřího. "Oběma synům Libuše Holečkové i jejich rodinám vyjadřujeme svou hlubokou soustrast," píší zástupci města.

Související články

Další články