Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela legendární hollywoodská herečka: Kráska s uhrančivě modrýma očima hrála i s Astairem

Krásná herečka Jane Powell zemřela ve věku dvaadevadesáti let.
Zdroj: Profimedia
Hollywoodská hvězda

Ve věku úctyhodných dvaadevadesáti let zemřela herečka ze zlaté éry Hollywoodu Jane Powell. Byla známá hlavně z účinkování v muzikálech a snímcích ve čtyřicátých a padesátých letech dvacátého století. Podle informací webu Variety zemřela ve svém domově v Connecticutu. 

Blonďatá kráska s uhrančivě modrýma očima Jane Powell zemřela v dvaadevadesáti letech ve čtvrtek ve svém domově v americkém Connecticutu. Její kariéra začala ve čtyřicátých letech, kdy hrála ve snímcích Holiday in Mexiko či A Date with Judy.

Právě kvůli své kráse, modrým očím a drobnému zjevu, protože měřila pouhých 154 centimetrů, byla předurčena pro to, hrát postavy s jemným šibalským pohledem. Její pravé jméno bylo Suzanne Lorraine Burce, ale nakonec přijala jméno postavy Jane Powell, kterou ztvárnila ve svém prvním snímku Song of the Open Road.

Zářila po boku Freda Astaira

Na začátku padesátých let si zahrála v hudebním komediálním snímku Královská svatba, kde hlavní roli spolu s ní ztvárnil legendární Fred Astaire (†88). Kromě filmů se věnovala hlavně muzikálům. Objevila se v inscenacích My Fair Lady, The Sound of Music nebo Carousel.

Novodobější diváci ji mohou znát především z účinkování v seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (2002) nebo z filmů Dirigent (200) či Marie (1985).

Související články

Další články