Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zemřela legenda folkloru: František Hamada z Hradišťanu se dožil krásných 106 let

Zemřela legenda folkloru: František Hamada z Hradišťanu se dožil krásných 106 let
Zdroj: archiv Uherské Hradiště
Smrt
V neuvěřitelných 106 letech zemřela legenda slováckého folkloru. Do nebe odešel František Hamada, který byl držitelem Ceny města Uherské Hradiště a také jedním ze zakladatelů cimbálové muziky Hradišťan.

Hudební svět zasáhla smutná zpráva o odchodu Františka Hamady. Dožil se krásných 106 let a naposledy vydechl 22. července v Kunovicích na Uherskohradišťsku. "Byl to člověk, který nikdy nezkazil náladu a měl výborný cit pro hudbu. Muž, kterého si muzikanti nesmírně vážili a každý, kdo se v této branži pohyboval, jej obdivoval," reagoval na jeho úmrtí starosta Starého Města a folklorista Josef Bazala.

Hamada byl legendou slováckého folkloru a patřil mezi zakladatele cimbálové muziky Hradišťan. Během posledních let byl primášem muziky Hudci Pondělníci. Krom toho byl také držitelem Ceny města Uherské Hradiště.

"Pan Hamada se zapsal do povědomí veřejnosti jako významná osobnost folklorního světa a stál také u zrodu souboru a cimbálové muziky Hradišťan. V roce 1981 založil muziku Hudci Pondělníci. Pan František Hamada byl legendou uherskohradišťského folkloru. Nezbývá, než před jeho odkazem smeknout a alespoň v duchu mu poděkovat za všechno, čím se zasloužil o zachování hlubokého odkazu lidové hudby. Navždy zůstane v našich vzpomínkách," vyjádřilo se na sociální síti město Uherské Hradiště - Srdce Slovácka.

Související články

Další články