Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zemřela legenda českého filmu. Václava Postráneckého ve věku 75 let zabila ošklivá nemoc

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 30 fotografií
odchod legendy
Do hereckého nebe dnes odešel Václav Postránecký (†75), který se do povědomí diváků zapsal jako dirigent Michal Adámek z filmu S tebou mě baví svět nebo Přemek Tvaroh v seriálu Byl jednou jeden dům. Se zákeřnou nemocí bojoval do posledního dechu. Zápas se smrtí ale nakonec prohrál a 7. května ve 22:40 zemřel v obklopení své rodiny. O smutné zprávě informoval server Blesk.cz.

Herecká legenda Václav Postránecký bude na divadelních prknech i televizních obrazovkách bezesporu chybět. Herec byl známý svým optimistickým přístupem k životu.

Rakovinu se mu ale porazit nepodařilo. To, že jeho zdravotní stav není dobrý, oznámil už v červnu 2018. Kvůli nemoci musel dokonce podstoupit operaci dutiny břišní. V uzdravení věřil až do konce. 10 dní před jeho skonem byl v nemocnici odpojen od přístrojů a propuštěn domů, své poslední dny strávil se svou rodinou, v jejímž obklopení také odešel z tohoto světa.

Navzdory bolestem naposled točil seriál Krejzovi, který momentálně běží na obrazovkách televize Prima. Nechtěl se šetřit ani na jevišti Národního divadla, kde ho posléze vystřídali kolegové. Musel totiž začít docházet na chemoterapii. Do posledního dechu mu stála po boku jeho žena.

V srdcích diváků zůstane Václav Postránecký navždy. Zapsal se do nich neuvěřitelným množstvím skvělých rolí, které si můžete připomenout zde. Diváci všech generací Postráneckého milovali.

Zpráva o smrti Václava Postráneckého nezasáhla jen diváky, kteří ho milovali, ale i jeho herecké kolegy. Například s Jiřinou Bohdalovou si byl Václav blízký a jeho skon ji dle jejích slov velmi zasáhl. Největší ztrátu však prodělala jeho žena Helena, která po jeho boku stále více než 50 let. Do poslední chvíle doufala, že se její milovaný muž uzdraví.

Související články

Další články