Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zemřela filmová legenda: Držitel šesti Českých lvů Alois Fišárek odešel v 80 letech

Alois Fišárek se stal držitelem šesti Českých lvů.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 8 fotografií
úmrtí

Zemřela česká filmová legenda. V sobotu ve věku 80 let zemřel filmový střihač, pedagog a držitel šesti Českých lvů Alois Fišárek. Pracoval i s režisérem Janem Svěrákem. Podílel se na jeho snímcích Akumulátor 1, Kolja, Kanárek či Kuky se vrací. O úmrtí informovala ČTK. 

Filmový svět utrpěl velkou ztrátu. V úctyhodném věku 80 let navždy odešel filmový střihač a pedagog Alois Fišárek. Během svého života obdržel šest Českých lvů za veleúspěšné snímky Kolja, Tmavomodrý svět nebo Kuky se vrací. O otcově úmrtí informovala ČTK jeho dcera Anežka Fišárková.


"S hlubokým zármutkem oznamujeme, že český filmový střihač Alois Fišárek nás opustil v poklidném spánku," uvedla Fišárková bez bližších podrobností. Jedním z Fišárkových posledních snímků, na němž se podílel, byl film Dvě slova jako klíč, který šel do kin letos v létě.

Práce pro Fišárka znamenala celý život

Fišárek svou práci miloval nade vše a znamenala pro něj celý život. "Musím pracovat, protože jsem vždy pracoval tak intenzivně, že jsem si nevybudoval žádné koníčky. Tudíž, když nemám žádné koníčky, tak raději pracuji," řekl ještě loni v létě severu Novinky.


Syn malíře Aloise Fišárka se narodil 7. ledna 1943 v Opočně. Studia na katedře střihu FAMU dokončil v roce 1968. Od té doby zde působil i jako pedagog a vedl katedru střihové tvorby. Svůj střihačský rukopis zanechal Fišárek v dalších známých filmech, mezi které patří Obecná škola, Jízda, Báječná léta pod psa nebo Vratné lahve.


Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy