Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Zemřela kráska francouzského filmu: Hvězdě Sladkého života Anouk Aimée bylo 92 let

Anouk Aimée ve filmu Sladký život.
Zdroj: Pathé Consortium Cinéma
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
úmrtí

Francie je v slzách. V 92 letech zemřela krásná filmová a divadelní herečka Anouk Aimée, která zazářila ve snímcích Muž a žena, Sladký život a Osm a půl. O její smrti informovala její dcera Manuela na Instagramu.

"S dcerou Galaad a vnučkou Milou oznamujeme odchod mé maminky Anouk Aimée. Byla jsem přímo po jejím boku, když dnes ráno zemřela ve svém domě v Paříži," uvedla Manuela Papatakis na Instagramu. Ke vzkazu připojila i hereččinu černobílou fotku.

Ikona francouzské a italské kinematografie zemřela ve věku 92 let. Anouk Aimée se do srdcí diváků zapsala rolí ve filmu Muž a žena režiséra Claudea Lelouche, ve kterém hrála po boku Jeana-Louise Trintignanta. Za svůj výkon byla nominována na Oscara za nejlepší herečku a vyhrála i Zlatý glóbus, jak připomíná web Hollywood Reporter.

Na svém kontě má desítky filmů, mimo jiné si zahrála i ve snímcích legendárního italského režiséra Federica Felliniho Sladký život a Osm a půl. "Byl to Fellini, kdo mě naučil toto: Nejdůležitější ze všeho je poslouchat, co říkají ostatní postavy. A nebrat se příliš vážně.”

Aimée se narodila 27. dubna 1932 v Paříži pod jménem Judith Dreyfus. Jejími rodiči byli herci Henry Murray a Geneviève Sorya (rozená Durand). Během druhé světové války si vzala rodné jméno své matky, aby se vyhnula nacistické perzekuci. Ve 14 letech si jí všiml filmový režisér Henri Calef, který ji obsadil do role Anouk ve svém romantickém dramatu La maison sous la mer z roku 1947. Herečka se rozhodla ponechat si jméno postavy a udělat si z něj své umělecké. K němu pak připojila příjmení „Aimée“ (což ve francouzštině znamená „milovaná“). V roce 1995 časopis Empire zařadil krásku s uhrančivým pohledem mezi stovku nejkrásnějších žen filmové historie.

Za svůj život byla Aimée čtyřikrát provdaná. Z manželství s řeckým režisérem a producentem Nicem Papatakisem má dceru Manuelu.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy