Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela „královna utrpení” (†26). Zpěvačka nepřežila tragický pád letadla

Brazilská zpěvačka Marília Mendonçaová zemřela oři pádu letadla.
Zdroj: Profimedia
Tragická smrt

Při letecké havárii o život přišla jedna z nejpopulárnějších brazilských zpěvaček Marília Mendonça. Bylo jí 26 let. S odvoláním na brazilské úřady o tom informoval zpravodajský server BBC. Spolu se zpěvačkou při neštěstí ve státě Minas Gerais na jihovýchodě země zemřeli další čtyři lidé - její strýc, její producent a dva členové posádky. Příčina havárie se vyšetřuje.

Mendonçao, která v roce 2019 získala latinskoamerickou Grammy, proslula tematickým zaměřením na nevydařené vztahy žen. Patřila k předním osobnostem brazilského hudebního stylu sertanejo, původně venkovské hudby, jejíž moderní adaptace prosluly po přelomu tisíciletí.

Kariéru Mendonçao odstartovala jako náctiletá a celonárodní hvězdou se stala v roce 2016 díky hitu o nevěře. V Brazílii byla známá jako "královna utrpení".

Nejposlouchanější brazilský umělec na Spotify

Loni, když se kvůli pandemii covidu-19 rušily koncerty, vystupovala online. Jedno z těchto vystoupení se stalo nejsledovanějším živým přenosem na světě. Na platformě YouTube jej ve špičce sledovalo 3,3 milionu diváků. V roce 2020 byla Mendonçao nejposlouchanějším brazilským umělcem na Spotify.

Zpěvačka měla v pátek večer vystoupit na koncertě ve městě Caratinga, vzdáleném 12 kilometrů od místa neštěstí. Několik hodin před nehodou zveřejnila na sociálních sítích video, na kterém se připravovala na cestu. Na Instagramu ji sledovalo přes třicet milionů lidí.

Související články

Další články