Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zemřela královna R&B. Před smrtí vedla důvěrný hovor s kytaristou Kiss

Zemřela Mary Wilson: Před smrtí vedla důvěrný hovor s kytaristou Kiss
Zdroj: Profimedia
Úmrtí
Ve věku 76 let zemřela americká zpěvačka a spoluzakladatelka tria The Supremes Mary Wilson. Ke skupině patřila také Diana Ross (76) a Florence Ballard (†32) a jejich první písní s více než milionovým prodejem byla skladba Where Did Our Love Go z roku 1964.

Dvanáct ze singlů tria se umístilo na prvních žebříčcích hudebních hitparád. Wilson zůstala členkou až do rozpadu The Supremes v roce 1977. Zástupce Wilson oznámil, že zpěvačka zemřela v pondělí ve svém domě v nevadském Hendersonu. Příčinu smrti neuvedl, řekl pouze, že Wilson zemřela náhle.

Trio nahrávalo ve studiu Motown. Jeho zakladatel Berry Gordy (91) o Wilson řekl, že to byla "průkopnice", kterou bude postrádat. "Byl jsem na Mary vždycky hrdý. Byla to osobitá hvězda, která roky pracovala na odkazu The Supremes," řekl.

Paul Stanley (69) ze skupiny Kiss sdělil, že s Wilson ještě minulou středu asi hodinu mluvil na Zoomu. "Byla plná života a historek. Jsem v šoku," řekl.

Wilson se podílela na nahrávkách všech 12 hitparádových jedniček, jež trio nahrálo v letech 1964 - 1969. Ross v roce 1970 zahájila sólovou kariéru a stala se světovou hvězdou. Ballard zemřela v roce 1976 ve věku 32 let.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy