Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Zemřela královna Alžběta: Takhle reagovali Elton John, Ozzy Osbourne či kapela Duran Duran

Na úmrtí královny Alžběty II. zareagovalo plno celebrit.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Reakce celebrit

Zpráva o úmrtí královny Alžběty II. zasáhla celý svět. Nejdéle působící panovnice britského trůnu zemřela ve věku šestadevadesáti let v Balmoralu. Informace přinesl Buckinghamský palác. Novým panovníkem je její syn Charles (73), dosavadní princ z Walesu. Jak na úmrtí královny reagovaly slavné britské osobnosti v čele s Ozzy Osbournem či Eltonem Johnem?

Královna Alžběta II. ve čtvrtek 8. září zemřela. Tato zpráva zasáhla celý svět, jelikož Alžběta II. byla oslavována v mnoha koutech země. „Královna dnes odpoledne v Balmoralu pokojně zemřela. Král a královna manželka zůstanou dnes večer na Balmoralu a zítra se vrátí do Londýna,“ uvedl Buckinghamský palác na Twitteru. Novým panovníkem se stal její syn princ Charles.

Úmrtí samozřejmě zasáhlo také celebrity, a hlavně ty britské jí nyní vzdávají hold na svých sociálních sítích. „Spolu se svou zemí truchlím nad úmrtím naší největší královny. S těžkým srdcem říkám, že je to zničující myšlenka, že bude Anglie bez královny Alžběty II.,“ napsal na sociální sítě zpěvák Ozzy Osbourne.

Elton John vzdal královně hold

Královně vzdal hold také legendární zpěvák Elton John. Spolu se zbytkem národa jsem hluboce zarmoucen, když jsem se dozvěděl o odchodu Jejího Veličenstva královny Alžběty II. Bylo inspirativní být v její přítomnosti a dokázala vést naši zemi v těch nejlepších i nejtemnějších momentech s grácií, slušností a opravdovou pečující vřelostí. Královna Alžběta byla obrovskou součástí mého života od dětství až dodnes a bude mi po ní chybět,napsal Elton John.

K úmrtí se vyjádřil také baskytarista Geezer Butler z Black Sabbath. „Je smutné slyšet, že královna odešla. Pamatuji si pouliční oslavy, když byla korunována královnou. Byla pilířem mého vyrůstání v Anglii,“ napsal.

Vyjádřil se i Lucius Malfoy z Pottera

Hold vzdala i anglická popová skupina Duran Duran. „Její Veličenstvo královna vedla Spojené království déle než kterýkoli jiný britský panovník,“ sdíleli na sociální síti. „Zasvětila svůj život lidem a po celou dobu své vlády byla pro svět mimořádným příkladem. Posíláme nejhlubší soustrast královské rodině. Její smrtí končí dlouhá a jedinečná kapitola v historii Spojeného království a světa, doplnili ještě.

Anglický herec Jason Isaacs, který si zahrál například Luciuse Malfoye v Harry Potterovi, byl ze zprávi o jejím úmrtí taktéž mimořádně zaskočen. „Sbohem vaše veličenstvo. Nic ohledně královské rodiny nedává v moderním světě smysl, ale přesto byla tato královna, naše královna, na vrcholu naší nepsané ústavy a dokázala zastavit rozdrobení naší země. Byla to její vlád, její armáda a byla to naše víla kmotra,“ napsal na Twitter.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy