Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zemřela jediná bondgirl, která si vzala agenta 007: Diana Rigg také zazářila v seriálu Hra o trůny

Zemřela jediná bondgirl, která si vzala agenta 007: Diana Rigg také zazářila v seriálu Hra o trůny
Zdroj: United Artists
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
Smutná zpráva
Fanoušci seriálu Hra o trůny roní slzy. Do hereckého nebe totiž odešla představitelka šlechtičny Olenny Tyrell. Herečce Dianě Rigg bylo 82 let. Diana mimo seriálu Hra o trůny zazářila například ve snímku o Jamesi Bondovi Ve službách Jejího Veličenstva, kde ztvárnila bondgirl.

Oblíbená a často obsazovaná herečka Diana Rigg zemřela. Dožila se 82 let. O smrti Diany informovala zpravodajská stanice BBC s odvoláním na jejího agenta. "Zemřela pokojně dnes ráno. Byla doma se svou rodinou, která požádala v této těžké době o soukromí," uvedl zástupce herečky. Dianina dcera pak uvedla, že její matka podlehla zákeřné rakovině, která jí byla diagnostikována letos v březnu.

Bondgirl

Diana Rigg si ve filmu o britském tajném agentovi Jamesi Bondovi zahrála v roce 1969. Ve snímku Ve službách Jejího Veličenstva si zahrála po boku George Lazenbyho. Diana se stala v historii první a také jedinou bondgirl, kterou si agent 007 vzal za ženu.

Hra o trůny

Od roku 2013 se začala Diana objevovat v populárním fantasy seriálu Hra o trůny. Zahrála si šlechtičnu Olennu Tyrell, známou také jako Královnu trnů. V seriálu hrála až do roku 2017.

Úspěšná herečka Diana Rigg

Dianě se za svou kariéru podařilo získat mnoho významných ocenění. Například v roce 1989 získala cenu BAFTA pro nejlepší herečku za roli Heleny Vessey v seriálu Mother Love produkovaném pro BBC. Pak se jí také podařilo získat cenu Emmy pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Tu získala za ztvárnění paní Danversové ve filmu Mrtvá a živá.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy