Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Zemřela Jean Kennedy Smith: Sestra bývalého amerického prezidenta získala významné ocenění

Zemřela Jean Kennedy Smith: Sestra bývalého amerického prezidenta získala významné ocenění
Zdroj: profimedia
Úmrtí
Ve věku 92 zemřela Jean Kennedy Smith. O smrti sestry bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho informovala agentura DPA. Jean byla americkou diplomatkou a k politice měla vždy velmi blízko.

Smutnou zprávu o odchodu Jean Kennedy Smith přinesla agentura DPA s odvoláním na dceru Amandu Hood. Jean zemřela ve věku 92 let. Byla americkou diplomatkou, aktivistkou, humanitární pracovnicí ale i autorkou.

Jean se narodila v Bostonu a byla druhým nejmladším potomkem z celkem devíti dětí klanu Kennedyových. Jejím bratrem byl bývalý americký prezident John F. Kennedy

Mezi lety 1993 a 1998 za dob administrativy Billa Clintona působila jakožto americká velvyslankyně v Irsku. Ukázala, že má politický talent a sehrála důležitou roli během mírového procesu v Severním Irsku mezi znesvářenými katolíky a protestanty. I když ukázala své vlohy pro politiku, stále žila ve stínu svých slavnějších bratrů. Mimo jiné se Jean věnovala charitativním činnostem.

Jean Kennedy Smith byla v roce 2011 oceněna nejvyšším vyznamenáním americké vlády pro civilisty. Od prezidenta Baracka Obamy obdržela medaili svobody.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy