Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zemřela hvězda Vesničko má středisková: Bohunce bylo 75 let

Zemřela herečka Zuzana Burianová.
Zdroj: Se souhlasem ČT
Náhlé úmrtí

Ve věku pětasedmdesáti let zemřela herečka Zuzana Burianová (†75). Vdova po slavném režisérovi Jánu Roháčovi (†48) si zahrála třeba v seriálu Nemocnice na kraji města nebo filmu Vesničko má středisková, kde hrála Bohunku. S informací přišel web Blesk.

Herečka Zuzana Burianová byla spjatá hlavně s divadlem Semafor. Před kamerou se poprvé objevila na začátku šedesátých let a následně si ji pomvšiml Jiří Suchý, který ji obsadil právě do Semaforu, kde často spolupracovala s dvojicí Grossmann-Šimek.

V roce 1968 se provdala za proslulého televizního režiséra Jána Roháče, jak píše web CSFD. Do širšího povědomí se dostala především postavou zdravotní sestry Zuzany v Nemocnici na kraji města a postavou Bohunky v komedii Vesničko má středisková. V devadesátých letech se se svým dalším partnerem přestěhovala do Švýcarska, kde žila až do své smrti.

Dcera herečky je v šoku

Zprávu o úmrtí přinesl web Blesk v úterý 25. října, kterému ji potvrdila dcera Kateřina Kergalová. „Jsem teď v šoku, ale určitě mamince připravím zádušní mši, kam se její přátelé budou moci přijít rozloučit,“ rozradila Kergalová již zmíněnému webu. Příčina úmrtí není zaítm veřejnosti známá.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy