Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zemřela hvězda seriálu Star Trek! Herečce bylo 89 let

Hvězdy seriálu Star Trek.
Zdroj: Paramount Television
+ Další 3 fotografie
Úmrtí

Zemřela americká herečka Nichelle Nicholsová, která se proslavila rolí komunikační důstojnice Uhury v seriálu Star Trek. Herečce a zpěvačce bylo 89 let a zemřela přirozenou smrtí, oznámil na facebooku její syn Kyle Johnson.

Včera (v sobotu 30. července, pozn. red.) v noci moje matka Nichelle Nicholsová zemřela z přirozených příčin. Její světlo však stejně jako prastaré galaxie, které nyní poprvé spatříme, zůstane pro nás i budoucí generace, abychom se z něj mohli těšit, učit se z něj a čerpat inspiraci. Její život byl dobře prožitý a jako takový je vzorem pro nás všechny,“ napsal Johnson ve svém příspěvku a požádal fanoušky o respektování soukromí rodiny.

První mezirasový polibek na obrazovce

Nicholsová byla první afroamerická herečka, která si zahrála ve sci-fi seriálu. Její postava Uhury také v jednom z dílů políbila kapitána Kirka, což bylo prvním polibkem bílého muže a afroamerické ženy na filmovém plátně. V době rasových předsudků, které v šedesátých letech ve Spojených státech panovaly, to vzbudilo četné kontroverze, píše server ČSFD.

Často vzpomínala, že fanouškem seriálu byl reverend a černošský aktivista Martin Luther King, který chválil její roli a osobně ji povzbuzoval, aby u seriálu zůstala, píše agentura AP.

Kromě toho, že pracovala jako herečka, stala se také velvyslankyní americké vesmírné agentury NASA, která pomáhala získávat ženy a menšiny do jejich vesmírného programu, jak píše web BBC.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy