Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřela hvězda seriálu Sherlock (†84): Naposledy vydechla obklopena svou rodinou

Zemřela anglická herečka Una Stubbs.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Úmrtí celebrity

Ve věku čtyřiaosmdesáti let zemřela anglická herečka Una Stubbs. Její nejznámější role byly v seriálech Sherlock, Durrellovi, Slečna Marplová a ve filmech Dokud nás smrt nerozdělí či Vodní děti. O její smrti informovala rodina na sociálních sítích. 

Rodina anglické herečky Uny Stubbs ve čtvrtek 12. srpna oznámila smutnou novinku: „Maminka dnes tiše zemřela, obklopena svou rodinou v Edinburghu. Žádáme o soukromí a porozumění v této nejtěžší a nejsmutnější době.”

Herečka se stala známou poté, co se objevila ve snímku Letní prázdniny (1963). Později hrála v sitcomu od BBC Dokud nás smrt nerozdělí. Zřejmě její nejznámější rolí byla paní bytná Sherlocka Holmese v oceňovaném seriálu Sherlock, v němž si hlavní role zahráli Benedict Cumberbatch a Martin Freeman.

Nejlaskavější a nejmilejší žena

Tvůrce Sherlocka Steven Moffat si Unu zapamatoval jako to nejzářivější světlo na Baker Street, kde se seriál odehrával. „Jaká to žena, jaký to talent, jaká to hvězda - byla ten nejlaskavější, nejmilejší a nejzábavnější člověk, kterého jste mohli potkat,” napsal na sociální sítě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy