Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zemřela hvězda seriálu Mentalista: Charlotte Cornwell přežila slavného bratra o měsíc

Charlotte Cornwell zemřela: Hvězda seriálu Mentalista přežila slavného bratra o měsíc
Zdroj: Columbia Broadcasting System (CBS)
úmrtí
Seriálová a filmová herečka Charlotte Cornwell je po smrti, bylo jí 71 let. Hvězda oblíbeného seriálu Mentalista zemřela měsíc poté, co odešel na věčnost i její nevlastní bratr John le Carré. Britský spisovatel podlehl krátké nemoci, dožil se 89 let. K herectví ji přivedl právě on.

Charlotte Cornwell se proslavila hlavně rolí v britském seriálu Rock Follies, čeští televizní diváci ji však budou znát spíše z detektivního seriálu Mentalista. Herečka zemřela 16. ledna, měsíc poté, co zesnul i její nevlastní bratr, britský spisovatel John le Carré Jeho knihy, jako je Noční recepční nebo Tinker Tailor Soldier Spy, které byly dokonce zfilmované, zná téměř celý svět. Spisovatel zemřel po krátké nemoci 12. prosince minulého roku. Charlotte jen měsíc po něm 16. ledna.

K herectví se Charlotte dostala díky svému nevlastnímu bratrovi, který jí dodal kuráž k tomu to vyzkoušet na stříbrném plátně. "Vždycky mi bylo trapně kvůli tomu, jak jsem spadla do herectví. Všichni lidé, které znám, se k tomu měli už od dětství," prozradila dříve herečka. Dodala, že neměla žádný jasný cíl a bratr si s ní kvůli tomu promluvil. "No tak, ségra, co budeš dělat? Myslím si, že jsi kreativní, přemýšlela jsi někdy nad herectvím?" zeptal se jí tehdy John le Carré. Kromě této podpory na ní také postavil hlavní hrdinku v knize Malá bubenice.

K herectví ji přemluvil bratr

Le Carré chtěl svou sestru obsadit ve zfilmované verzi jeho knihy a byl zklamaný z toho, když byla do role obsazena Diane Keaton. V remaku z roku 2018 byla pak dosazena do hlavní role Florence Pugh. Charlotte byla ale hvězdou divadel. Pak se proslavila rolí v seriálu Rock Follies z roku '76, který také vyhrál ceny BAFTA.

V posledních letech se Charlotte objevovala v mnoha seriálech v menších rolích. Zahrála si například v seriálu V tajných službách, následoval oblíbený Mentalista a nakonec si zahrála v roce 2015 v detektivkách Vraždy v Midsomeru.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy