Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela hvězda seriálu Koruna: Ronald Pickup (†80) prohrál boj s těžkou nemocí

Zemřel herec Ronald Pickup: Hvězda Koruny prohrála boj s těžkou nemocí
Zdroj: Profimedia
Úmrtí
Ve středu 24. února zemřel ve věku osmdesáti let britský herec Ronald Pickup, který zazářil například v oblíbené komedii Báječný hotel Marigold nebo v historickém seriálu z produkce Netflixu Koruna. Mimo televizní a filmové produkce se věnoval také divadlu.

„Odešel pokojně po dlouhé nemoci v přítomnosti své manželky a rodiny,“ řekl agentuře PA Pickupův agent. Bližší okolnosti úmrtí nejsou známé.

Herec poprvé prorazil už v roce 1964, a to rolí v kultovním science fiction seriálu Doctor Who. Diváci mohli Pickupa v poslední době vidět například jako Arcibiskupa z Canterbury v historickém seriálu Koruna, který pojednává o životě britské královny Alžběty II (94).

Pickupa si lidé pamatují také z dalšího historického projektu. Ve snímku o Winstonu Churchillovi (†90) Nejtemnější hodina z roku 2017, který získal dva Oscary a dokonce nominaci v kategorii Nejlepší film, ztvárnil Nevilla Chamberlaina (†71). Pickup tehdy nahradil herce Johna Hurta (†77), jenž se kvůli vážné nemoci nemohl nakonec natáčení zúčastnit a v jeho průběhu zemřel.

Související články

Další články