Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zemřela hvězda Policie Modrava Zdeněk Dolanský (†68): Tatínek herce Jana Dolanského

Zemřela hvězda Policie Modrava Zdeněk Dolanský (†68): Tatínek herce Jana Dolanského
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
smrt
Do hereckého nebe navždy odešel Zdeněk Dolanský (†68). O jeho odchodu informovali synové Jan a Jiří na sociálních sítích. Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru bratři Dolanští doufají, že bude možné uspořádat alespoň malou akci například ve spolupráci s Městskými divadly pražskými.

Zemřel herec Zdeněk Dolanský. O jeho odchodu informovali synové Jan Dolanský a Jiří. Otázka řešení pohřbu je vzhledem k současné koronavirové situaci náročnější, ale oba bratři doufají, že bude možné uspořádat alespoň malou akci.

"Náš táta, Zdenda Dolanský, včera odpoledne odešel. Všem, kdo jste se ozvali, moc děkujeme, a vy všichni, kdo jste ho měli rádi, vzpomeňte na něj a dejte si něco dobrého. Pokud bude možné uspořádat alespoň malou akci například ve spolupráci s Městskými divadly pražskými, ozveme se," napsal Jiří.

Zdeněk Dolanský byl velmi oblíbený herec a diváci ho mohli vidět v seriálech Policie Modrava, Kriminálka Anděl, Rapl nebo Četnické humoresky. Studovat herectví se Dolanský rozhodl až na střední škole a jeho velkou inspirací byl jeho starší bratr..

Po neúspěšném první pokusu pracoval jako rekvizitář v Městských divadlech pražských a v Komorním divadle. Další rok už byl na DAMU přijat. Po absolutoriu v roce 1975 odešel společně s několika spolužáky do Horáckého divadla v Jihlavě.

Poté vystřídal hned několik krátkodobých angažmá v Liberci, Olomouci a Příbrami. Na šest let zůstal v pardubickém divadle a odtud následně vedla jeho cesta do pražského Divadla E. F. Buriana, kde zůstal až do jeho zrušení.

Zdeněk Dolanský se proslavil také jako dabér. V seriálu Simpsnovi namluvil reverenda Lovejoye. Zdeněk Dolanský působil zejména na divadelních prknech bezmála padesát let.

Související články

Další články