Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zemřela hvězda Kmotra: Legendární Sonny Corleone odešel do mafiánského nebe

James Caan alias Sonny Corleon v legendárním snímku Kmotr.
Zdroj: Photo © Paramount Pictures
+ Další 3 fotografie
Úmrtí

Ve věku 82 let zemřel americký herec a hvězda kultovního snímku Kmotr. James Caan byl za svou roli v mafiánském filmu dokonce nominován na Oscara. O smutnou zprávu se s veřejností podělila jeho rodina přes hercův oficiální twitterový účet. 

Americký herec James Caan se zapsal do paměti coby Sonny Corleone v kultovním snímku Kmotr Francise Forda Coppoly. Za tento herecký počin byl dokonce nominován na Oscara. James se ale objevil také například ve filmu Misery nechce zemřít nebo Likvidátor.

Nyní přišla smutná zpráva. Americký herec ve středu 6.7. 2022 tento svět navždy opustil, informovala jeho rodina přes Caanův oficiální twitterový účet. "S velkým smutkem informujeme o tom, že Jimmy odešel večer 6. července. Rodina si váží projevů lásky a srdečných projevů soustrasti a prosí, abyste v této těžké době respektovali její soukromí,“ stojí v tweetu.

James Caan: Nominace na Oscara

Caan dobyl Hollywood v 70. a na začátku 80. let. Za roli Sonnyho Corleoneho ve snímku Kmotr Francise Forda Coppoly, natočeném podle stejnojmenného slavného románu spisovatele Maria Puza, byl nominován na Oscara za mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

James Caan: Drogy

Po úspěchu ovšem herec s hraním náhle přestal, neobjevoval se na veřejnosti, trpěl depresemi a potýkal se se závislostí na drogách. Vrátil se ale na konci 80. let a vydobyl si uznání za výkony ve filmu Misery nechce zemřít, Temná zákoutí nebo Vánoční skřítek.
Caan se narodil v židovské rodině v newyorském Bronxu jako syn řezníka. Nejprve se chtěl stát fotbalistou, ale pak ho začalo přitahovat herectví, když se na univerzitě setkal s Coppolou. Zapsal se pak do herecké školy. Po menších rolích si udělal jméno výkonem ve filmu Red Line 7000 z roku 1965. O rok později se pak objevil po boku Johna Waynea ve westernu El Dorado. Pevnější pozici v Hollywoodu získal výkonem v dalším Coppolově snímku Lidé deště z roku 1969.

Do generace amerických hereckých talentů se definitivně zařadil v 70. letech, kdy hrál ve filmu Gambler nebo komedii Freebie and the Bean. Caan je znám také odmítnutými nabídkami, k nimž patří i možnost hrát ve filmu Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Kramerová versus Kramer.

Caan se čtyřikrát oženil a má pět dětí, z nichž syn Scott ho následoval do herecké profese. Mnoho lidí z filmového světa začalo posílat kondolence, mezi nimi Rob Reiner, který režíroval film Misery nechce zemřít. "Ta zpráva mne velmi zarmoutila. Rád jsem s ním pracoval," napsal v tweetu.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy