Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela hvězda filmů Atlas mraků a Babel! Bylo jí devadesát let

Snímek Babel.
Zdroj: Paramount Pictures
Náhlá smrt

V úctyhodných devadesáti letech zemřel anglický herec Robert Fyfe. Hrál třeba ve snímcích Atlas mraků, Babel či v úspěšném britském sitcomu Last of the Summer Wine, kde účinkoval pětadvacet let. Informaci o úmrtí přinesl web Independent.

Anglický herec Robert Fyfe se narodil v roce 1925 ve skotském městě Kirkcaldy. V roce 1985 se připojil k show Last of the Summer Wine, která běžela od roku 1973 na BBC. V sitcomu zůstal až do jeho úplného konce v roce 2010.

Talentovaný a všestranný herec

Fyfe zemřel v devadesáti letech, přesná příčina úmrtí je zatím neznámá. „Byl to skutečně talentovaný a všestranný herec. Každý, kdo s ním pracoval, ho miloval,” dodala jedna z hereckých kolegyň podle webu Mirror. Jen o několik týdnů dříve zemřela jeho milovaná manželka Diana, která po sobě zanechala syny Timothyho, Nicholase a Dominika.

Robert Fyfe si zahrál v desítkách filmů, nejznámější jsou Babel (2006), kde hrál s Bradem Pittem či Cate Blanchett, Atlas mraků (2012), kde hrál s Tomem Hanksem, Formula 51 (2001) nebo Cesta kolem světa za 80 dní (2004). Objevil se i v seriálu Návrat Sherlocka Holmese.

Související články

Další články