Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela hollywoodská legenda a sedminásobný držitel ceny Emmy! Bylo mu jednadevadesát let

Hollywoodská legenda Ed Asner zemřel.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Úmrtí legendy

Hollywoodská legenda a sedminásobný držitel ceny Emmy Ed Asner zemřel v úctyhodných jednadevadesáti letech. Zahrál si v mnoha televizních filmech a seriálech a současné publikum si ho může nejvíce pamatovat jako nevrlého dědu Carla ve snímku Vzhůru do oblak. O úmrtí informovala rodina na twitteru.

Americký herec Ed Asner zemřel v neděli 29. srpna v jednadevadesáti letech. „Slovy nelze vyjádřit smutek, který cítíme. Líbáme tě tati na dobrou noc. Milujeme tě,” stálo v oficiálním vyjádření rodiny, která dodala, že zemřel ve spánku.

Ed Asner se narodil v roce 1929 v Kansas City. Jednou z jeho nejznámějších rolí je fiktivní televizní novinář Lou Grant ve stejnojmenném seriálu vysílaném v sedmdesátých a osmdesátých letech. Za tuto roli v průběhu let získal sedm cen Emmy.

Ztvárnil mnoho známých rolí

Současné publikum si ho nejlépe zapamatovalo v animovaném filmu Vzhůru do oblak, kde namluvil hlavní postavu věčně nevrlého dědy Carla Fredricksena. V roce 2003 si také zahrál Santa Clause v komedii s Willem Ferrellem s názvem Vánoční skřítek. Hrál ale také ve snímcích Pevnost Apačů v Bronxu spolu s Paulem Newmanem, Švindl, El Dorado a v seriálech Cobra Kai, Grace a Frankie, Smrt nás spojí, Sběratelé kostí nebo Havaj 5-0, Americký táta, Simpsonovi nebo Akta-X.

V roce 1996 byl uveden do síně slány Akademie televizních umění a věd. V padesátých letech hrál na Broadwayi s hercem Jackem Lemmonem, který je známý třeba ze snímku Někdo to rád horké, ve hře Face of A Hero.

Související články

Další články