Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela hollywoodská hvězda (†95): Zahrála si s Jamesem Deanem nebo Shirley Temple

Zemřela dětská hvězda Jane Withers.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Hollywoodská hvězda

Ve věku pětadevadesáti let zemřela herečka zlaté éry Hollywoodu Jane Withers. Proslavila se coby dětská hvězda a zahrála si po boku takových hvězd jako Shirley Temple (†85), James Dean (†24) nebo Rita Hayworth (†68).

Herečka Jane Withers, která se proslavila během zlaté éry Hollywoodu, zemřela v pětadevadesáti letech, jak o tom informoval magazín New York Times. „Moje matka byla taková zvláštní dáma. Svým smíchem rozsvítila místnost, ale hlavně vyzařovala radost a vděčnost, když mluvila o kariéře, kterou tak milovala, a o tom, jaké měla štěstí,“ uvedla dcera Kendall Errair, jejíž matka zemřela v sobotu 7. srpna obklopena nejbližšími.

Populární dětská hvězda

Jane se narodila ve dvacátých letech a byla jednou z nejpopulárnějších dětských hvězd v Hollywoodu ve třicátých a na počátku čtyřicátých let minulého století. Kariéru zahájila už ve třech letech a zpočátku byla komparzistkou, až dokud nezískala svou roli ve snímku Bright Eyes (1934), kde hrála po boku hvězdy Shirley Temple.

Do důchodu odešla už v jednadvaceti letech, kdy její sláva začala upadat. K milované práci herečky se znovu vrátila až v padesátých letech. Zahrála si třeba ve filmu Gigant (1956), kde se objevily takové hvězdy jako James Dean, Elizabeth Taylor či Rock Hudson.

Kromě herectví byla známá i svou filantropickou činností a také rozsáhlou sbírkou panenek.

Související články

Další články