Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zemřela herečka Nadja Tiller: Zahrála si s Belmondem nebo Janou Brejchovou

Herečka Nadja Tiller ve filmu Lulu.
Zdroj: Titanus Distribuzione
+ Další 4 fotografie
Úmrtí

V úctyhodných třiadevadesáti letech zemřela rakouská herečka Nadja Tiller. V padesátých a šedesátých letech byla po boku Sophie Loren, Giny Lollobrigidy nebo Brigitte Bardot dalším evropským sexy symbolem. Informace přinesl zahraniční web Vimbuzz.

Rakouská herečka Nadja Tiller zemřela 21. února v úctyhodných třiadevadesáti letech. V průběhu svého života si stihla zahrát ve velikém množství filmů po boku těch nejznámějších hvězd. Zprávu o úmrtí přinesl zahraniční web Vimbuzz. Příčina úmrtí dosud nebyla zveřejněna.

Nadja se narodila ve Vídni. Na konci čtyřicátých let vyhrála Miss Rakousko a začala se věnovat filmu. Odjela proto do Hollywoodu, kde se snažila prorazit. Zpočátku to neměla jednoduché, jelikož ji americké publikum příliš nebralo, nakonec si ale přeci jen získala přízeň tamních občanů, a to i díky její perfektní angličtině.

Vzala si hereckého kolegu

Hrála ale i ve francouzských filmech. Jejími nejčastějšími hereckými partnery byli herci Walter Giller, Jean Gabin, Jean-Paul Belmondo nebo Jean Marais. S Belmondem si spolu zahráli ve filmu Sympatický dareba.

V roce 1956 se Nadja provdala za svého hereckého kolegu Waltera Gillera. Společně mají dvě děti. Pár spolu zůstal až do Gillerovy smrti v roce 2011 a byli považováni za „pár snů“, jak píše web Whosdatedwho.

Mezi nejznámější filmy rakouské herečky, která byla v padesátých a šedesátých letech považována za sexsymbol, v nichž se objevila, patří například Dívka Rosemarie, Rvačka v Panamě, Lady Hamiltonová, Naboso nebo Máky jsou také květy. Diváci ji znají také ze snímku Zámek Gripsholm, kde si v roce 1963 zahrála po boku české herečky Jany Brejchové.

Související články

Další články