Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Zemřela herečka Mary Pat Gleason: Zářila v Přátelích, Zoufalých manželkách i Sexu ve městě

Zemřela herečka Mary Pat Gleason: Zářila v Přátelích, Zoufalých manželkách i Sexu ve městě
Zdroj: National Broadcasting Company (NBC)
+ Dalších 10 fotografií
nemoc
Ve věku 70 let zemřela herečka Mary Pat Gleason. Žena, která si zahrála v nespočtu slavných filmů i seriálů, podlehla boji se zákeřnou rakovinou dělohy. Smutnou informaci přinesla americká média s odkazem na prohlášení jejího synovce Johna Brostroma.

Herečka Mary Pat Gleason se narodila 23. února 1950 v Lake City ve státě Minnesota. Poprvé se v televizi objevila na počátku 80. let a od té doby následovala spousta rolí v nespočtu filmů a seriálů. Čeští diváci si ji mohou pamatovat například jako protivnou zdravotní sestru ze sitcomu Přátelé či ze seriálů Máma, Zoufalé manželky, Sex ve městě, Pohotovost nebo z filmu Moderní Popelka

Smutnou informaci o smrti herečky přinesla americká média s odkazem na prohlášení jejího synovce Johna Brostroma. Ten prozradil, že Gleason prohrála boj s rakovinou dělohy. Tu jednou úspěšně porazila v roce 2015, zákeřná nemoc se ale vrátila.

Mary po sobě na tomto světě zanechala obrovskou rodinu. Ta se bude řídit jejím přáním a pohřbí ji v kruhu rodinném bez obřadu. Zároveň prosí hereččiny fanoušky, aby její památku uctili příspěvkem na charitu zaměřující se na osoby trpící bipolární poruchou.

Mary Pat Gleason zemřela sama

Poslední měsíc svého života strávila Mary Pat Gleason v nemocnici. Vzhledem k pandemii koronaviru ale v Americe byly a stále jsou zakázány návštěvy. To vedlo k tomu, že herečka nemohla své poslední chvíle strávit s rodinou, její blízcí se s ní nemohli rozloučit a zemřela sama.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy