Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zemřela herečka Karin Dor (†79): Ribanu z Vinnetoua dohnaly následky loňského pádu

Krásná Karin byla na výslunní i úplně na dně!
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Německá herečka Karin Dor v 79 letech navždy odešla do filmového nebe. V životě zažila ohromnou slávu i utrpení. Do povědomí diváků se nejvíce zapsala rolí indiánské dívky Ribany ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman.

Karin Dor (†79) zemřela už v pondělí, o jejím úmrtí ve středu informoval německý deník Bild. Odvolává se na syna herečky, která měla zemřít v pečovatelském domě. Příčinou smrti prý byly následky těžkého pádu v loňském roce.

Dor v červenci minulého roku upadla v severní Itálii. Celých 15 minut ležela na chodníku v bezvědomí, poté ji převezli do nemocnice. Tamní lékaři však údajně úplně přehlédli těžká zranění na hlavě. Po propuštění dokonce hrála v divadle. Letos v březnu se její stav začal horšit.

Krásná Karin si zahrála exotickou indiánku Ribanu, do které se zamiloval indiánský náčelník Vinnetou. Stala se také jedinou německou bondgril. Po boku Seana Conneryho v roli agenta 007 Jamese Bonda si v roce 1967 zahrála ve filmu Žiješ jenom dvakrát.

V roce 1955 se jí narodil syn Anreas, ona byla vdaná a šťastná. O pár let později se začalo vše hroutit. Karin se rozvedla a tou dobou jí také zemřeli oba rodiče.

V pouhých 28 letech pak musela sama čelit zákeřné nemoci. V mladém věku onemocněla rakovinou. Do toho všeho se snažila pracovat a starat se o dítě. Bolestivá léčba a stres si vyžádaly své. Podle deníku Neue Post se Karin stala závislou na prášcích proti bolesti a lécích na povzbuzení.

Nakonec do sebe tvrdě šla a překonala rakovinu i závislost. Mezitím se stihla znovu vdát a rozvést. S muži jí to vyšlo až na potřetí. Láskou jejího života se stal filmový producent George Robotham. S tím žila až do jeho smrti v roce 2007.

Související články

Další články