Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřela herečka Emma Černá, máma Roberta ze Samotářů

Herečka Emma Černá je po smrti.
Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 5 fotografií
Ve věku 81 let zemřela česká herečka Emma Černá, kterou si můžete pamatovat jako mámu Roberta z kultovního snímku Samotáři. Hrála i v seriálech, například Vyprávěj a Dobrodružství kriminalistiky, a cizí jí nebyla ani divadelní prkna.

Do českého hereckého nebe přibyla Emma Černá, která hrála ve filmech, seriálech i v divadle. O její smrti informoval herec Jiří Štrébl (59).

„Sbohem, naše drahá Emmo… RIP,“ napsal Štrébl na Facebook. Dál smutnou zprávu odmítl komentovat s tím, že je jen na rodině, co dalšího sdělí.

Černá se narodila v Mladé Boleslavi a herectví bylo jejím snem od útlého mládí. Na DAMU ji přijali až na třetí pokus, začínala v pražském Divadle na zábradlí. O mnoho let později hrála v Divadle S. K. Neumanna a Divadle Pod Palmovkou. Rovněž hostovala v Národním divadle.

Známe ji ze seriálů Vyprávěj nebo Dobrodružství kriminalistiky, zahrála si ve filmech Holka na zabití, Skalpel, prosím a v kultovních Samotářích ztvárnila matku pomateného Roberta.

Dlouhá léta vyučovala na Vyšší odborné škole herecké v Praze, koncem života už ale příliš nehrála.

Související články

Další články