Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zemřela herečka Emma Černá, máma Roberta ze Samotářů

Herečka Emma Černá je po smrti.
+ Dalších 6 fotografií
Ve věku 81 let zemřela česká herečka Emma Černá, kterou si můžete pamatovat jako mámu Roberta z kultovního snímku Samotáři. Hrála i v seriálech, například Vyprávěj a Dobrodružství kriminalistiky, a cizí jí nebyla ani divadelní prkna.

Do českého hereckého nebe přibyla Emma Černá, která hrála ve filmech, seriálech i v divadle. O její smrti informoval herec Jiří Štrébl (59).

„Sbohem, naše drahá Emmo… RIP,“ napsal Štrébl na Facebook. Dál smutnou zprávu odmítl komentovat s tím, že je jen na rodině, co dalšího sdělí.

Černá se narodila v Mladé Boleslavi a herectví bylo jejím snem od útlého mládí. Na DAMU ji přijali až na třetí pokus, začínala v pražském Divadle na zábradlí. O mnoho let později hrála v Divadle S. K. Neumanna a Divadle Pod Palmovkou. Rovněž hostovala v Národním divadle.

Známe ji ze seriálů Vyprávěj nebo Dobrodružství kriminalistiky, zahrála si ve filmech Holka na zabití, Skalpel, prosím a v kultovních Samotářích ztvárnila matku pomateného Roberta.

Dlouhá léta vyučovala na Vyšší odborné škole herecké v Praze, koncem života už ale příliš nehrála.

Mohlo by vás zajímat

Další články