Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřela herečka Elsa Raven: Hvězdě filmů Návrat do budoucnosti a Titanic bylo 91 let

Zemřela herečka Elsa Raven: Hvězdě filmů Návrat do budoucnosti a Titanic bylo 91 let
Zdroj: Profimedia.cz
rip
Z Hollywoodu přišla smutná zpráva o smrti americké herečky Elsy Raven. Podle zahraničních médií hvězda filmů Návrat do budoucnosti, Titanic či Horor v Amityville naposledy vydechla v úterý. Smutnou zprávu potvrdil její agent David Shaul.

Elsa Raven, pravým jménem Rabinowitz, se narodila 21. září 1929 v Jižní Karolíně. Když se od rodiny odstěhovala do New Yorku, aby se stala herečkou, rozhodla se vystupovat pod zvučnějším příjmením. Začínala jako asistentka v divadlech a dopracovala to až k hraní v několika představeních a řadě oblíbených seriálů i filmů.

Před kameru se Elsa postavila poprvé až po třicítce, roku 1962 si svou televizní premiéru střihla v seriálu Combat. Fanoušci ji mohli zaznamenat i v dalších, jako jsou například Fresh Prince, Cesta do nebe, Freddyho noční můry a legendární Pohotovost

Ačkoliv ve filmech dostávala herečka obvykle menší role, vždy byly dobře zapamatovatelné. Řada jejích filmů se navíc dodnes těší velké oblibě. Návrat do budoucnosti, Horor v Amityville, Zóna soumraku, Neslušný návrh či Titanic, to je jen pár názvů z jejího výčtu. V Titanicu získala Raven roli Idy Straus a natočila spoustu scén, režisér James Cameron však drtivou většinu vystříhal a lidem tak vešla do paměti jen jako žena, která v posteli společně s manželem čekala na smrt.

Velká rodina

Elsa Raven neměla děti, i přesto byla její rodina vždy velká. Manžela přežila, stejně jako svého bratra, na tomto světě po ní ale zůstala švagrová a celkem 15 neteří a synovců.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy