Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zemřela herečka Dagmar Teichmannová (†39): Objevila se v Hřebejkově legendární komedii Pelíšky

Zdroj: archiv
smrt
Herečka a bývalá členka uměleckého souboru Městského divadla Mladá Boleslav Dagmar Teichmannová odešla ve velmi mladém věku devětatřiceti let 5. dubna. O hereččině smrti informovala stránka Městského divadla Mladá Boleslav.

„Nevstřebala jsem ještě, že Dášenka není. Že už ji na tomto světě nepotkám. Nemohu pořád uvěřit té strašné tragédii. Dáša, krásný člověk, drahá kolegyně. Hrály jsme spolu v mnoha představeních… Namátkou třeba v dramatizaci Victora Huga Lofter aneb Ztracená tvář, ve hře Williama Inga Neboj se, miláčku, v režii Jana Nováka, či Racek a její nezapomenutelná Máša… S Dášenkou jsme se hodně nasmály, hodně toho napovídaly. Divoká a senzibilní Dagmar… Nerozumím jejímu odchodu, je to zdrcující ztráta,“ sdělila Novinkám kolegyně z divadla Ivana Nováčková.

Dagmar Teichmannová se objevila i v legendárním filmu Pelíšky. Na televizních obrazovkách ji mohli lidé vidět v televizní inscenaci režiséra Morisa Issy Dějiny jedné rodiny, v Bakalářích 1998 či v soutěžním pořadu O poklad Anežky České.

Po ukončení studia na Pražské konzervatoři v roce 2001 dostala angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Během studií na konzervatoři měla možnost hostovat v Divadle Na Fidlovačce v představení Fidlovačka, Ferdyš Pištora.

Související články

Další články