Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Zemřela herečka Taťana Fischerová: Prohrála boj s rakovinou, chtěla být prezidentka

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
smutná zpráva
Ve věku 72 let zemřela Taťana Fischerová. Smutnou zprávu ve středu oznámila Monika Šatavová, bývalá asistentka Fischerové. Ta v životě působila jako herečka a spisovatelka, ale také jako politička. Neúspěšně kandidovala v prezidentských volbách roku 2012, předtím byla pět let poslankyní.

Zemřela Taťana Fischerová, české herečce, spisovatelce a političce bylo 72 let.

„Zemřela Táňa Fischerová,“ oznámila smutnou zprávu Monika Šatavová, její bývalá asistentka. „Zpráva je od rodiny,“ dodala. Podle webu Blesk.cz prohrála Fischerová vleklý boj se zákeřnou rakovinou.

„Ach! To mě moc mrzí. Upřímnou soustrast,“ vzkázala hudebnice Marta Topferová. Truchlí se i v Galerii pro onkologické pacienty a podporující umělce. „S hlubokým zármutkem v srdci… byla další úžasnou záštitou projektu Galerie od roku 2013,“ píše se na Facebooku organizace.

Komunisté ji vytěsnili z uměleckého života, podepsala petici Několik vět a působila jako občanská aktivistka. Fischerová byla v letech 2002 až 2006 českou poslankyní, v roce 2012 kandidovala na prezidentku.

Související články

Další články