Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřela Hana Maciuchová (†75): Hvězdu seriálu Ulice dohnala rakovina

Zemřela Hana Maciuchová: Hvězdu seriálu Ulice dohnala rakovina
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
ÚMRTÍ
Ve věku 75 let zemřela legendární herečka Hana Maciuchová. Hvězdu nekonečného seriálu Ulice dohnala zákeřná nemoc. Představitelku řady ikonických rolí si mohou diváci navždy připomínat desítkami filmů a televizních seriálů, v nichž nechala zazářit svůj talent.

Podle informací deníku Blesk úspěšná a divácky oblíbená herečka Hana Maciuchová posledních několik měsíců bojovala v olomoucké nemocnici s druhým atakem rakoviny. Se zákeřnou nemocí se rvala z plných sil, ale bohužel marně. V divadlech, kde účinkovala, už údajně dopředu oznámila, že se na jeviště nikdy nevrátí. Hereččina sestra Silvie Marková dnes pro ČTK uvedla, že rozloučení proběhne pouze v úzkém rodinném kruhu a požádala veřejnost, aby v těchto náročných chvílích respektovala soukromí rodiny.

Dlouholetá členka pražského Divadla na Vinohradech s agresivní nemocí bojovala už před lety, kdy musela na nějakou dobu přestat pracovat. Po čase se Haně Maciuchové podařilo alespoň na chvíli zvítězit. „Je to závažná nemoc, a proto jsem stále pod dohledem lékařů. Diagnóza, kterou jsem si prošla, musí být stále hlídaná. Celkově se teď cítím skvěle a znovu pracuji naplno, ale uvědomuji si, že komplikace mohou nastat. Nepřipouštím si to ale,“ řekla v roce 2017 pro eXtra.cz.

Hana Maciuchová se narodila ve Šternberku u Olomouce do rodiny divadelníků. Už ve čtrnácti letech začala získávat své první herecké zkušenosti, když jí otec nabídl roli družičky v Jiráskově Lucerně, jíž právě zkoušel olomoucký divadelní spolek Mrštík.

Lidé si talentovanou herečku mohou pamatovat jako profesorku Miriam Hejlovou z nekonečného seriálu Ulice, ze kterého nadobro odešla v roce 2015. Mezi její další výrazné role patří například Anče z večerníčků Krkonošské pohádky nebo Inge z kultovního seriálu 30 případů majora Zemana. V Chalupářích hrála kadeřnici Vlastičku a v Nemocnici na kraji města zase manželku Arnošta Blažeje. Prvotřídní herečka za svůj život ztvárnila nespočet ikonických divadelních, filmových i televizních rolí.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy