Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Zemřela Gabriela Vránová (†78) alias Anička z Chalupářů: Zabila ji ZÁKEŘNÁ NEMOC

Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Další 3 fotografie
Herečka Gabriela Vránová (†78) po dlouhém boji se zákeřnou nemocí zemřela. Snad nejvíc ji proslavila role Aničky v legendárním seriálu Chalupáři, kde zářila po boku seriálového manžela Vladimíra Menšíka (†58). Hrála v desítkách filmů i seriálů.

Gabriela Vránová bojovala dlouhou dobu s rakovinou. Vzdorovat zákeřnému onemocnění už bohužel nevydržela. Ve věku 78 let zemřela.

Herečka patřila k dlouholetým členům Divadla na Vinohradech. Diváci si ji pamatují především jako Aničku z legendárních Chalupářů, ale zahrála si i v řadě dalších televizních inscenací a filmů. Znát ji můžete i z filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku, kde si zahrála učitelku, Hledá se táta nebo Poklad byzantského kupce.

Vránové minulý rok v únoru operovali nádor tlustého střeva, což zapříčinilo úbytek červených krvinek. Když zkolabovala a kolegové jí zavolali záchranku, lékaři ve střešovické nemocnici jí diagnostikovali rakovinu. Od té doby s ní bojovala.

Narodila se na Slovensku, ale vyrůstala v Brně. V roce 1960 tam absolovala JAMU, s herectvím naplno začala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Po dvou sezonách odešla do pražského Divadla na Vinohradech, kde zůstala až do smrti.

Související články

Další články