Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřela fotbalová legenda (†73)! Kvůli chybě při rutinní operaci strávila posledních 39 let v kómatu

Fotbalista Jean-Pierre Adams hrál ve Francii.
Zdroj: Profimedia
Fotbalista

Francouz Jean-Pierre Adams byl profesionální fotbalista, který hrál jako středový obránce. V pondělí ve věku třiasedmdesáti let v nemocnici Nimes zemřel. Od začátku osmdesátých let až do své smrti byl v kómatu, a to v důsledku chyby, které se měli lékaři dopustit během rutinní operace. Informace přinesl zahraniční portál The Guardian.

Po téměř čtyřiceti letech v kómatu zemřel v pondělí 6. září bývalý fotbalový obránce Jean-Pierre Adams, který hrál třeba za kluby Paris St-Germain nebo Nîmes. Když mu bylo čtyřiatřicet, šel na rutinní zákrok do nemocnice a ještě všem říkal, že se cítí být ve „skvělé formě”. Jenže poté, co mu lékaři operovali koleno a dali anestetikum, aby ho na pár hodin uspali, z kómatu se už nikdy neprobral. Děsivá událost se stala 17. března 1982.

Všechno je v pořádku, říkal

Web Guardian však přišel s detailnější verzí toho, co se vlastně během osudných dní stalo. Bývalý obránce Adams byl na týdenním trenérském soustředění, ale během třetího dne začal mít obavy o své koleno, které ho bolelo. Čtvrtý den odešel a zamířil přímo do nemocnice v Lyonu. Rentgen nakonec ukázal, že má poškozenou šlachu v zadní části kolene.

Když zamířil k východu z nemocnice, již zmíněný web píše, že Adams narazil na chirurga, který mu poradil, že by měl jít ihned na operaci. „Všechno je v pořádku, jsem ve skvělé formě,” měl říct své ženě Bernadette ráno před operací, což nakonec byla i jeho poslední slova. Lékaři mu podali smrtelnou dávku anestetika, kvůli níž upadl do kómatu, z kterého se už neprobral. Po nehodě se o něj až do konce jeho života starala oddaná manželka Bernadette.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy