Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela fotbalová legenda (†73)! Kvůli chybě při rutinní operaci strávila posledních 39 let v kómatu

Fotbalista Jean-Pierre Adams hrál ve Francii.
Zdroj: Profimedia
Fotbalista

Francouz Jean-Pierre Adams byl profesionální fotbalista, který hrál jako středový obránce. V pondělí ve věku třiasedmdesáti let v nemocnici Nimes zemřel. Od začátku osmdesátých let až do své smrti byl v kómatu, a to v důsledku chyby, které se měli lékaři dopustit během rutinní operace. Informace přinesl zahraniční portál The Guardian.

Po téměř čtyřiceti letech v kómatu zemřel v pondělí 6. září bývalý fotbalový obránce Jean-Pierre Adams, který hrál třeba za kluby Paris St-Germain nebo Nîmes. Když mu bylo čtyřiatřicet, šel na rutinní zákrok do nemocnice a ještě všem říkal, že se cítí být ve „skvělé formě”. Jenže poté, co mu lékaři operovali koleno a dali anestetikum, aby ho na pár hodin uspali, z kómatu se už nikdy neprobral. Děsivá událost se stala 17. března 1982.

Všechno je v pořádku, říkal

Web Guardian však přišel s detailnější verzí toho, co se vlastně během osudných dní stalo. Bývalý obránce Adams byl na týdenním trenérském soustředění, ale během třetího dne začal mít obavy o své koleno, které ho bolelo. Čtvrtý den odešel a zamířil přímo do nemocnice v Lyonu. Rentgen nakonec ukázal, že má poškozenou šlachu v zadní části kolene.

Když zamířil k východu z nemocnice, již zmíněný web píše, že Adams narazil na chirurga, který mu poradil, že by měl jít ihned na operaci. „Všechno je v pořádku, jsem ve skvělé formě,” měl říct své ženě Bernadette ráno před operací, což nakonec byla i jeho poslední slova. Lékaři mu podali smrtelnou dávku anestetika, kvůli níž upadl do kómatu, z kterého se už neprobral. Po nehodě se o něj až do konce jeho života starala oddaná manželka Bernadette.

Související články

Další články