Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Zemřela cirkusová legenda Jaromír Joo: Zdrcená rodina zveřejnila příčinu jeho úmrtí

Zdroj: Zdeněk Dvořák
+ Dalších 6 fotografií
covid-19
Cirkus Jo-Joo prozradil příčinu úmrtí svého principála, legendárního cirkusáka Jaromíra Joo (†65). Podle oficiálního prohlášení měl v sobotu 20. února zemřít po těžkém boji s covidem-19. Zdrcená rodina poděkovala lékařům pražské Bulovky za statečnou, ač marnou bitvu s nemocí.

„Tímto za rodinu Joo děkujeme za profesionální a precizní přístup personálu FN Bulovka, který pečoval o principála Jaromíra Joo a dělal vše pro jeho záchranu,“ uvádí cirkus. Jaromír Joo, který odešel ve věku 65 let, po sobě zanechal ženu Marcelu, dvě děti Patrika a Marcelu a vnoučata Patrika, Jaromíra, Daniela, Marcelinku a Rafaela. Byl to talentovaný artista, showman a odborník na chování zvířat a jejich celoživotní přítel.

K nešťastnému úmrtí se vyjádřil i Jaromírův syn Patrik. „Dne 20. 2. odešel na věky po velikém boji jak mu bylo vlastní, můj největší kamarád, učitel, showman a hlavně táta!“ napsal Patrik Joo na Facebook.

Sharon Berousek: Byl jsi žijící legenda

Smutek vyjádřili také Jaromírovi kolegové z branže, například Sharon Berousek. „Včera 20. února jsi odletěl na svou nekonečnou dovolenou. Tvůj úsměv a tvůj šarm nám bude chybět, samozřejmě i vůně doutníků, který jsi kouřil, když jsi přišel. Nebo když jsem se vrátila z nákupu a přišla domu, věděla jsem, a strejda tu byl, náš strejček Bejček. Byl jsi žijící legenda, zářící hvězda všude kam si přišel, nyní záříš tam nahoře. Vždy budeš v našich srdíčkách,“ napsala členka populární rodiny z prostředí cirkusu.

Hvězdná kariéra

Jaromír Joo se narodil 30. 8. 1955 v Rychnově nad Kněžnou rodičům Jaromírovi a Stanislavě Joo. Od dětských let se věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Během působení v Československých cirkusech a varieté byl zařazen jako artista již zmíněných disciplín. Procestoval všechny kontinenty světa. Vystupoval v mnoha talkshow, televizních pořadech a diskusích a spolupracoval s věhlasnými jmény české kulturní scény jako například Boleslav Polívka (71), Jan Kraus (67), Karel Šíp (75), Waldemar Matuška (†76) a s dalšími. Byl držitelem mnoha světových rekordů.

Po sametové revoluci Jaromír Joo navázal na rodovou tradici a založil svůj podnik, který od roku 1996 brázdí naši zem pod názvem Cirkus Jo-Joo. Nejen v něm svou práci zasvětil dlouhodobému koncepčnímu tréninku zvířat, především šelem, při kterém razil heslo cukru a trpělivosti. Jeho vztah ke zvířatům byl unikátní v celosvětovém měřítku.

Související články

Další články