Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Zemřela bývalá první dáma Spojených států Nancy Reagan, bylo jí 94 let

Nancy zemřela ve svém domě v Los Angeles.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Nancy Reagan zemřela ve svých 94 letech, uvedl to portál TMZ.com, který se odvolává na její rodinu. Reagan byla už delší dobu vážně nemocná. Podle jejího mluvčího zemřela na selhání srdce.

Bývalá první dáma měla v posledních letech vážné zdravotní problémy. V poslední době také utrpěla několik pádů a měla zlomená žebra. Zemřela doma v Los Angeles, obklopena svými blízkými. Bude pohřbena v Reaganově knihovně v Dimi Valley v Kalifornii, hned vedle svého manžela. Její pohřeb bude veřejný.

Nancy se vdala za Ronalda Reagana v roce 1952 a stala se první dámou, která byla často kritizována za své manýry. Ale brzy ji lidé přijali jako manželku Ronalda a začali ji milovat.

Než Nancy potkala svého manžela, byla průměrnou herečkou, která zářila v béčkových filmech. „Můj život skutečně začal, když jsem si vzala svého manžela,“ řekla kdysi Nancy. 52 let byla Reaganovi oddanou manželkou.

K Ronaldovi byla hodně loajální a někdy až moc ochranitelská. Často svému muži našeptávala, že jeho lidé z Bílého domu k němu nejsou dost loajální. Dokonce Nancy během prezidentské řeči Ronaldovi zašeptala, aby odpověděl „Děláme, co můžeme“, a on ji poslechl. Během toho, co byla první dámou, složila slogan v boji proti drogám – Prostě řekni ne.

Nancy Reagan se narodila 6. července 1921 v New Yorku jako Anne Frances Robbins. Její otec byl Kenneth Seymour Robbins, prodavač ojetých aut, a matka Edith P. Luckett byla herečkou.

Související články

Další články