Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zemřela Bohumila Dolejšová: Sestřičce z Četnických humoresek bylo 77 let

Zdroj: Česká televize
úmrtí
Ve věku 77 let zemřela herečka a dabérka Bohumila Dolejšová. Je známá z filmů Smrt krásných srnců, Zastihla mě noc nebo Konečná stanice. Ještě známější je například ze seriálů Četnické humoresky jako staniční sestra nebo Vlak dětství a naděje.

Bohumila Dolejšová je známá česká herečka a dabérka. Divadlo, filmy nebo seriály, ani jedno pro ni nebyl problém. Její jméno je spojeno například s Divadlem za branou, ale televizní diváci si ji mohou pamatovat z filmů a seriálů. Herečka působila hlavně v době Československa.

Dolejšová byla dabérka, a tak občas svůj hlas propůjčila některé z postav. Například ve filmu Kamarád do deště to byla postava Burdové, kterou si zahrála Dagmar Neblechová. Z novějších filmů se její hlas objevil i v Deníku princezny, Spiderman se vrací, Walker, Texas Ranger a nebo Krok za krokem.

Sanitní sestra

V Četnických humoreskách si zahrála staniční sestru. Tento seriál je podle mnoha lidí prokletý právě kvůli vysokému počtu herců, kteří už opustili herecký svět. Zahrála si postavu Lenky v seriálu Sanitka a také si zahrála ve Vlaku dětství a naděje.

Podlehla nemoci

Herečka se dožila sedmasedmdesáti let a pro web TN.cz její dcera Radana potvrdila, že minulý týden podlehla vážné nemoci.

Související články

Další články