Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřela babička z Rafťáků Olga Schmidtová: Své tělo chtěla dát na lékařské účely

Olga Schmidtová si zahrála babičku ve snímku Rafťáci.
Zdroj: Se souhlasem Cinemania
Úmrtí herečky

Nezapomenutelná babička z Rafťáků nebo z filmu Doblba! Olga Schmidtová zemřela ve věku 95 let. Skonala v červnu, ale informace se dostala na veřejnost až nyní, jak o tom informoval deník Blesk. V rozhovorech, které v minulosti poskytovala, uvedla, že chce své tělo po smrti darovat na lékařské účely a až poté být pochována do země.

Ve středu 4. srpna obletěla Česko zpráva, že zemřela česká herečka Olga Schmidtová. Ztvárnila role třeba v trilogii Slunce, seno..., Babovřesky nebo Rafťáci. Většina diváků si ji spojí s rolemi starých babiček, hlavně v Rafťácích hrála velmi zapomnětlivou babičku, která svému vnukovi, jehož ztvárnil malý Matyáš Valenta, neustále dávala rybí tuk.

Bohužel se mi donesla smutná zpráva o skonu české herečky Olgy Schmidtové, která odešla z tohoto světa již koncem června ve věku úctyhodných 95 let. Herečka je českému publiku známá z filmu Rafťáci a z trilogií Zdeňka Trošky Slunce, seno...., Babovřesky,“ uvádí na Facebooku smutné oznámení o skonu herečky.

Vedle sebe chtěla mít zasazený strom

Olga Schmidtová se narodila v Banské Bystrici na Slovensku, ale v roce 1941 se přestěhovala s rodinou do Čech. Hrála třeba ve snímcích Doktor od jezera hrochů, Bobule, Fany, Perfect Days - I ženy mají své dny nebo v seriálech Comeback, Život na zámku či Případy 1. oddělení.

Olga Schmidtová mluvila o své smrti a pohřbu zcela otevřeně. „Jednou jsem slyšela v rozhlase o způsobu pohřbívání lidí jako kompostu do země. A to mě nadchlo,“ uvedla před lety pro deník Metro své přání. „Napadlo mě, že dám své tělo na lékařské účely. Medici na mně budou moci zkoumat, jaké má člověk ucho nebo ledviny. A až se na mně něco naučí, pak mě do něčeho zabalí a pochovají do země,“ upřesnila. Chtěla by mít také vedle sebe zasazený strom.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy