Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Zemřela babička z Kouzelné školky: Libuše Havelková (†92) odešla do hereckého nebe!

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Milovali ji dospělí i děti. Hrála v Národním divadle i ve slavných českých seriálech. Do srdcí televizních diváků se nejvíc zapsala jako babička z Kouzelné školky. Sympatická herečka Libuše Havelková bohužel podlehla dlouhé a vážné nemoci. Od roku 2014 byla hospitalizována kvůli vážnému zdravotnímu stavu.

Libuše Havelková (†92) byla nejen slavná herečka, ale také maminka známého muzikanta Ondřeje Havelky. Právě on ji po několika záchvatech přemluvil k hospitalizaci a následnému pobytu v gerontologickém centru.

„Najednou mě chytne motolice, dostanu závrať, ztratím rovnováhu a v záchvatu končím na zemi. Potom se mi sluch a rovnováha vždycky trochu upraví a já ze země vstanu,“ popsala svoje záchvaty před lety deníku Aha!

Její stav se zhoršoval a potřebovala dohled. Od roku 2014 tak byla u specialistů. "S hlubokou lítostí oznamujeme, že zemřela dlouholetá členka Národního divadla," potvrdil Blesku smutnou zprávu mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Kromě Kouzelné školy si Libuše Havelková zahrála v seriálech Byli jednou dva písaři, Panoptikum města pražského, My všichni školou povinní nebo oscarovém filmu Ostře sledované vlaky. V roce 2008 se objevila i v několika dílech Ordinace v růžové zahradě.

Související články

Další články