Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zemřel zpěvák Petr Hošek: Frontmanovi legendární punkové kapely Plexis bylo 55 let

SKupina Plexis.
Zdroj: Se souhlasem Plexis
smrt punkové legendy

V pouhých pětapadesáti letech zemřel v noci na pondělí po krátké nemoci frontman punkové skupiny Plexis Petr Hošek. Zprávu, která se objevila na sociálních sítích, ČTK potvrdil jeho hudební kolega Petr Hrabalík.

Zpěvák, baskytarista a textař Petr Hošek zemřel náhle po krátké nemoci. Stál u zrodu legendární punkové kapely Plexis, která byla založena v roce 1984. Informace o úmrtí uveřejnil také Reflex. Hoškovi bylo pouhých pětapadesát let.

V lednu přitom skupina Plexis na svém Facebooku uvedla, aby všichni fanoušci drželi Hoškovi pěsti. Dámy a pánové, punk je dřina. Náš strejda Péťa Sid Hošek zažívá náročné časy při léčbě svých neduhů, tak mu držte palce, ať se z toho vylíže. Věříme, že bude lépe, ale na jarní koncerty to popravdě nevypadá. Buďte s námi, jsme s vámi,“ napsala skupina na sociálních sítích.

Přezdívalo se mu Sid

Hoškovi se přezdívalo Sid, a to jako narážka na baskytaristu Sex Pistols Sida Viciouse, jehož obdivoval. Legendární punkový zpěvák se narodil v roce 1967 v Praze.

K hudbě inklinoval již odmalička, jelikož jeho maminka byla zpěvačka Heda Hošková, členka kapel Traxleři nebo Skiggle Kontrola. V roce 1990 kapela Plexis debutovala albem Půlnoční rebel se skladbou Svět jsou bary, česky otextované skladby americké kapely Ramones. Stal se zní jeden z největších hitů skupiny.

"Tak to prostě je. Pro mě je punk především zábava, můj styl života nepředstavuje být permanentně naštvaný. Vyjádřil bych to heslem 'sere mě bejt nasranej'," uvedl Hošek před časem.

Hošek byl výraznou postavou tuzemské punkové scény. Působil také ve skupinách Do řady!, Michael's Uncle nebo Svatý Vincent. O jeho širokém hudebním rozptylu svědčí i působení v projektu Maradona Jazz i vystupování v roli dýdžeje jako DJ Mucho. Zaujal ho především latinskoamerický jazz.

V devadesátých letech spolu s dýdžejem Loutkou spoluzaložili promotérskou skupinu Roxydust, která produkovala house parties.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy