Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Zemřel zpěvák kapely Modus Jozef Paulíny: Vážnou nemoc pár dní před smrtí prozradil jen své bývalé lásce

Slovenská hudební skupiny Modus ve složení Ľubomír Stankovský, Janko Lehotský, Ján Baláž a Laco Lučenič.
Zdroj: Profimedia.cz
úmrtí zpěváka

Po nedávných úmrtích Mira Žbirky (†69) a Vaša Patejdla (†68) přišla slovenská hudební scéna o další významnou osobnost. Slovenský web Pluska.sk informoval u úmrtí zpěváka Jozefa Paulínyho, který ve svých 66 letech podlehl vážné chorobě. Hudebník byl známý především jako člen známé hudební skupiny Modus, populární zejména během 80. let. O tom, že zpěváka trápí zdravotní obtíže, přitom věděl z jeho okolí jen málokdo.

Věděl jsem, že ho něco trápí, ale netušil jsem, že je to tak vážné. Když jsem se ho ptal na podrobnosti, mávl nad tím rukou. Nechtěl to dál rozvádět. Je mi to tak líto. Byl to velmi příjemný, zábavný a vzdělaný člověk. A samozřejmě dobrý zpěvák. Měl jsem ho opravdu rád,“ řekl webu Pluska.sk dvorní textař kapely Modus Kamil Peteraj.

Se skutečností, že to s ním vypadá bledě, se Jozef Paulíny jen pár dní před svou smrtí svěřil své bývalé lásce a zpěvačce Marcelle Molnárové. Tu smutná zpráva zastihla během vystoupení.

Hvězda 80. let

„Drahý Josefe Paulíny, loučím se s tebou a nemůžu v tichu, protože pracuji. I tak moje duše cítí, že odcházíš dál. Mluvili jsme o tom před dvěma týdny. Na náš hodinový rozhovor nikdy nezapomenu. Ani na to, co jsme spolu prožili. Naše hluboké přátelství, které bylo nad všemi vztahy, nám dodávalo porozumění a smíření se s životem. Ach, najdi klid v objetí tvého táty a mámy. Budu pamatovat, neboj. Trocha tvá Rybka,“ vzkázala zesnulému hudebníkovi Molnárová.

Paulíny platil v tehdejším Československu pro své účinkování ve skupině Modus za velkou hvězdu osmdesátých let. Během svého působení v kapele nazpíval množství hitů, které složil její frontman Ján Lehotský. Patří mezi ně například Roberta, Keď sa raz oči dohodnú, Skús nebo Snívaj lietaj bež a skáč. Ve stejném uskupení během 70. let působil i muzikant Miro Žbirka, který předloni zemřel. Legendárním hitem pak byl song Sklíčka.

Z hudební branže se úplně nevytratil ani po odchodu ze skupiny. Se svou bývalou kapelou si občas zazpíval i při některých z jejích pozdějších vystoupení a slovenská veřejnost jej navíc byla zvyklá vídat po boku žen jako je například moderátorka Erika Judínyová, bývalá milenka Karla Gotta Marika Sörösová nebo právě Marcella Molnárová.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy