Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Zemřel Zelenáč Jan Vyčítal: Legendě české country bylo 77 let

Zemřel Zelenáč Jan Vyčítal: Legendě české country bylo 77 let
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
úmrtí
Zemřel zpěvák Jan Vyčítal, bylo mu 77 let. Textař a autor kreslených vtipů byl zakládajícím členem skupiny Greenhorns. O jeho smrti informoval zbytek kapely na jejich facebookové stránce.

Jan Vyčítal byl český zpěvák, textař, karikaturista a autor kreslených vtipů. Také byl zakládající člen, hlavní textař a vedoucí skupiny Greenhorns, tzv. Zelenáčů.

Mezi jeho nejznámější skladby patří Oranžový expres, Blízko Little Big Hornu nebo To tenkrát v čtyřicátom pátom. Také je autorem některých textů pro Hanu Zagorovou či Vlastu Parkanovou

Měl potíže s levou rukou, takže od roku 1999 nemohl hrát na kytaru a při koncertech jen zpíval.

Kapela Zelenáči

Greenhorns neboli Zelenáči vznikli v roce 1965. V Česku měli výrazný vliv na žánr country. Základní sestavu tvořili Jan Vyčítal, Josef Šimek, Marko Čermák a Petr Bryndač. Později se přidal i Mirek Hoffmann, který zemřel v polovině března loňského roku

Napsala to kapela

„Vážení přátelé, se zármutkem Vám oznamujeme, že dnes odešel na poslední vandr do věčného kraje modré trávy zakládající člen skupiny Greenhorns Honza Vyčítal. Suchou stezku, Honzo, a slunce na hlavou,“ uvedla kapela na svém Facebooku.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy