Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zemřel zakladatel skupiny Kraftwerk Florian Schneider, bylo mu 73 let

Zemřel zakladatel skupiny Kraftwerk Florian Schneider, bylo mu 73 let
Zdroj: Facebook skupiny Kraftwerk
+ Dalších 5 fotografií
úmrtí
Zakladatel německé elektronické skupiny Kraftwerk je po smrti. Florian Schneider odešel na věčnost ve svých 73 letech. Pro The Guardian to uvedl jeden ze členů kapely. Úmrtí umělce a zakladatele potvrdila i vydavatelská pobočka Sony v Berlíně. Upozornil na to web Novinky.cz.

Florian Schneider podle jeho spolupracovníka zemřel už minulý týden na rakovinu. Byl pohřben při soukromém obřadu. Skupinu Schneider založil v roce 1970 s Ralfem Hütterem, se kterým působil ve skupině Organisation. Kraftwerk používali spoustu různých nástrojů, například zesnulý Schneider hrál na kytaru, flétnu a housle.

Psychedelické efekty

Tisíce lidí na jejich koncerty chodívaly s 3D brýlemi. Takzvané psychedelické efekty na koncertech připomínaly stav, který člověk může zažít například při požití některých drog. Skupina označovala svou tvorbu za industriální lidovou hudbu a často tvrdila, že skladby hrají stroje a ne oni. V devadesátých letech se zaměřovali na digitalizaci starých skladeb, ale na nové tvorbě pracovali také.

Skupina hrála i bez Schneidera

Schneider kapelu opustil v roce 2008 a veřejně se k tomu nijak nevyjádřil. Ralf Hütter uvedl, že Florian pracoval na mnoho dalších projektech. Kapela pokračovala v hudbě dál a několikrát přijela hrát i do Česka, naposledy minulý rok. Jsou známí pro svou pódiovou stylizaci málo se pohybujících stejně oblečených androidů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy