Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Náhlá smrt zakladatele Sázavafestu Pavla Kloupara: Hudební scéna smutní, přátelé sdílejí dojemné vzpomínky

Zakladatel Sázavafestu Pavel Kloupar.
Zdroj: Profimedia.cz
úmrtí

Česká hudební scéna smutní ze ztráty Pavla Kloupara, který zemřel ve věku pouhých 55 let. O úmrtí zakladatele hudebního festivalu Sázavafest informovala na Facebooku jeho bývalá manželka a matka společného syna Iva Lecká (44). Kloupar založil hudební festival v roce 2000 a pečoval nejen o marketing, ale i o hudební dramaturgii akce.

„Nikdo nikdy neví, kdy naše svíčka dohoří… svou cestu si dláždíme den za dnem. A pak to přijde… je mi strašně líto, že jeho cesta byla tak krátká. Bolí to, těžko se s tím smiřuje. Vzpomínky zůstávají. Vy všichni, kdo jste Pavla znali a měli ho rádi, protože on byl strašně hodný člověk, věnujte mu tichou vzpomínku. Slova mi docházejí... co ale vím jistě, že v tom nekonečném světle bude opravdu šťastný,“ napsala moderátorka Iva Lecká na sociální síti Facebook. Žena má z manželství se zesnulým Pavlem Klouparem syna.

Zakladatel Sázavafestu byl původně bankéř a  před rokem 2000, kdy festival založil, se úspěšně podílel na organizaci dalších hudebních akcí, připomíná deník Blesk. Čeští hudební fanoušci mu vděčí například za živý poslech interpretů jako Moby, Chumbawamba a Sister Bliss z anglického uskupení Faithless. I když se festival v průběhu let potýkal s výzvami, včetně změn lokací a poklesu návštěvnosti, konal se letos již jeho 21. ročník.


Dojemné vzpomínky kamaráda

Vzpomínku na Kloupara sdílel i jeho přítel Tomáš Klečka. „Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Seděli jsme v hospodě u Libeňského mostu a tys přišel s nápadem Sázavafestu. Open air fesťák u vody. Na pivní lístky jsme si psali názvy kapel a kreslili, jak by to vypadalo. Přišlo nám to jako úžasný nápad a už jsme si to celé představovali. Pár dní na to jsme se k té spontánní myšlence vrátili a začali to brát vážně. Pak už to jelo ráz na ráz,“ podělil se Klečka o dojemné vzpomínky.

Zahrada kulturáku v Týnci, jedno malý pódium, pár stánkařů a asi tři toiky. U vody to nakonec nebylo, ale sluníčko svítilo a my nervózně vyhlíželi první návštěvníky. Doufali jsme, že přijde aspoň 500 lidí. Nakonec jich dorazilo přes 1200. Tata Bojs, Monkey Business, Fixa, Polemici... pěknej lineup to byl, zašel bych znovu,“ vzpomíná Klečka na první ročník dnes zavedeného festivalu.

Zatím není známo, co přesně za úmrtím Kloupara stojí. Nicméně jeho přátelé, kteří na sociálních sítích vyjádřili kondolence moderátorce Ivě Lecké a jejímu synovi, naznačují, že příčinou smrti by mohla být vážná nemoc.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy