Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřel zakladatel Primarku: Arthur Ryan se celý život bál únosců

Zdroj: facebook
+ Dalších 12 fotografií
Tragédie
Svět obletěla smutná zpráva o smrti zakladatele proslulého oděvního řetězce s oblečením Primark. Arthur Ryan zemřel ve věku 83 let. Byl velmi úspěšný podnikatel, skutečný maloobchodní průkopník a vizionářský vůdce. Ovšem ve svém osobním životě takové štěstí neměl. Dlouhé roky žil ve strachu a musel se vyrovnávat s bolestnou ztrátou svých nejbližších.

Všechny zasáhla smutná zpráva o tom, že Arthur Ryan (†83), který byl zakladatelem Primarku, zemřel během včerejšího dne. Narodil se v irském Dublinu, odkud později emigroval do Londýna. Tam nahlédl do světa módy, když začal pracovat v obchodě s kravatami Swan & Edgar.

O pár let později se vrátil zpět do rodného města, kde byl najat rodinou Westonů, aby otevřel a provozoval obchod Penneys. Už tehdy v roce 1969 Westonovi věděli, že najímají výjimečného obchodníka. Levná a trendy móda sklízela ohromný úspěch a proto se obchod začal rychle rozšiřovat. V roce 1974 byl obchod přejmenován na Primark, aby nevznikaly problémy s americkou firmou JC Penney. Arthur byl velmi pracovitý a pilný člověk, proto zvládl vybudovat doslova impérium. Bude se na něho vzpomínat jako na velkého dravce maloobchodů.

Obchodní řetězec s oblečením se rozšířil do celého světa. Po celém světě bylo otevřeno kolem 350 Primarků. Arthur byl jak skvělý obchodník, tak i vůdce. Skutečný maloobchodní průkopník a vizionář nebyl navzdory tolika úspěchům nikdy spokojený. Stále vyzýval všechny své zaměstnance, aby byli nejlepší. Každý den byl poháněn neúnavnou touhou potěšit své zákazníky. Zpřístupnil módu všem a zanechal po sobě obrovský odkaz.

Bohužel ve svém osobním životě takový úspěch nesklízel. Dlouhé roky žil v utajení v jednom z nejlépe střežených domů v Dublinu. Neposkytoval rozhovory, na veřejnosti se objevoval jen zřídka a většinou měl kolem sebe tlupu bodyguardů. Žil ve strachu. Bál se, že by mohl být unesen, protože tehdy byli velcí irští obchodníci hlavním cílem teroristů. Jeho strach o bezpečnost nebyl neopodstatněný. Poprvé byl vyfocen na veřejnosti až roku 2010 na Retail Week Award, kde byl oceněn za své úspěšné podnikatelské dovednosti.

V roce 2015 Arthura potkala nepředstavitelná tragédie. V jeden den přišel jak o syna Barryho (†51), tak i o vnuka, kterému bylo pouhých dvacet let. Barry junior byl na rybářské lodi s přítelkyní Niamh O'Connor, když je najednou smetla vlna. Na pomoc jim spěchal otec Barry, ale bohužel to bylo marné. Během chvíle tak Arthur přišel o tři blízké členy své rodiny. Osobní život tedy neměl zrovna jednoduchý, ale vytvořil něco, co dobývá celý svět a stal se tak jedním z nejúspěšnějších podnikatelů v oděvním průmyslu vůbec. Podívejte se do fotogalerie na snímky skvělého obchodníka Arthura Ryana.

Související články

Další články