Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel zakladatel legendárních Buřinek a Berušek: Petr Dudešek odešel ve věku 81 let

Zemřel zakladatel legendárních Buřinek a Berušek: Petr Dudešek odešel ve věku 81 let
Zdroj: archiv Miroslav Graclík
+ Další 2 fotografie
smrt
Do hudebního nebe odešla další z legend. Zemřel muzikant Petr Dudešek, který byl zakladatelem nezapomenutelných Buřinek a Berušek. Zpěvákovi bylo 81 let. Poslední rozloučení s Dudeškem se uskuteční v úterý 27. října ve smuteční síni v Příboře.

Ve středu 21. října odešel legendární muzikant a zpěvák Petr Dudešek. Smutnou zprávu oznámil na sociální síti spisovatel Miroslav Graclík. Dudešek zemřel ve věku 81 let.

Život

Zpěvák byl členem Divadla Petra Bezruče v Ostravě, ale především se proslavil, když založil legendární Buřinky a Berušky, které v sedmdesátých letech nechyběly v žádné televizní estrádě. Krom toho se Dudešek věnoval také politice. V letech 1990-1992 byl poslancem Parlamentu České republiky.

Petr Dudešek byl dvakrát ženatý. Bohužel obě manželky zpěvák přežil. S dcerami Petrou a Simonou měl skvělý vztah, stejně tak jako s vnučkou, která trpí postižením.

Poslední rozloučení

Poslední rozloučení s Petrem se bude konat v úterý 27. října od 14 hodin ve smuteční síni v Příboře nedaleko Kopřivnice. Na posledním rozloučení se zřejmě sejdou i muzikanti a zpěvačky z jeho kapely.

Protože v České republice stále platí přísná epidemiologická opatření, ve smuteční síni bude omezena kapacita. Nicméně venku budou reproduktory, aby i lidé, jež se nedostanou dovnitř, mohli slyšet písničky od zesnulého Petra Dudeška.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy