Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zemřel vynálezce Jens Nygaard Knudsen: Stvořil legendární figurky LEGO

Zemřel vynálezce Jens Nygaard Knudsen: Stvořil legendární figurky LEGO
Zdroj: youtube.com
Smrt
Zemřel dánský vynálezce Jens Nygaard Knudsen, který obohatil život milionům dětí. Navrhl a vymyslel první figurky Lego v 70. letech minulého století. Legendární postavička s pohyblivýma rukama a nohama byla bezpohlavní, aby si děti mohly rozvíjet představivost.

Ve věku 78 let odešel do nebe nadaný a talentovaný vynálezce Jens Nygaard Knudsen. O jeho úmrtí informovali bývalí kolegové a list Le Monde, podle nichž zemřel už minulý týden ve středu v městečku Hvide Sande na západním pobřeží Dánska.

Když Jens Nygaard Knudsen hledal práci, našel v místních dánských novinách reklamu na pracovní pozici jako modelář ve společnosti The LEGO Group. Pro společnost pracoval mezi lety 1968 až 2000. Jeho prvním úkolem bylo postavit stovky malých automobilů LEGO Town v různých barvách.

Postupem času byl Jens přidělen k výrobě větších sad včetně hasičské stanice, policejní stanice a nemocnice. Přišel s myšlenkou zahrnout na tyto sady helikoptéry na střeše. Tato myšlenka se do souprav včleňuje dodnes.

Postavičku s pohyblivýma rukama a nohama vymyslel v 70. letech 20. století. Jens a jeho kolegové se rozhodli učinit LEGO minifigury žlutými, aby byly rasově neutrální. Také jim ponechali neutrální výraz v obličeji a vše nechali na představivosti dětí. V roce 1978 byl design minifigurek Jense patentován a společnost LEGO je začala vyrábět. Tento design se při výrobě minifigurek používá dodnes.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy