Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Zemřel Vladimír Marek (†69): Po herci z Rapla pátrali několik dní

Vladimír Marek hrál v mnoha filmech a seriálech. Například ve Čtvrté hvězdě na ČT1.
Zdroj: Se souhlasem Česká televize
Předchozí Další
Smrt herce

Herecký svět opustila další hvězda. Vladimír Marek ztvárnil řadu rolí ve filmech, seriálech, ale hlavně v muzikálech jako třeba Johanka z Arku, Kvaska či Excalibur. Zemřel ve čtvrtek v devětašedesáti letech.

Herec Vladimír Marek se poslední roky na veřejnosti příliš neukazoval. Měl rakovinu a částečně ochrnul. Mrtvého ho našel ve čtvrtek 29. července v jeho bytě na Vinohradech kamarád Radek Krejčí. „Od víkendu se nikomu neozýval. Tak jsem šel po všech možných institucích – nemocnice, přátelé sousedé… Nakonec jsem nechal otevřít byt hasiči. Bohužel už byl Vláďa mrtvý,“ napsal na svůj facebookový profil Krejčí.

Herec mnoha malých rolí

Dlouhá léta působil jako loutkoherec v královéhradeckém Divadle Drak a poté v pražském Divadle Na zábradlí. Vystupoval také v divadlech Ta Fantastika či Hybernia. Ztvárnil řadu postav v muzikálech Johanka z Arku, Excalibur, Richard III. nebo Strýček Váňa.

Objevil se ale také v českých filmech a seriálech. Nezapomenutelné jsou jeho role ve snímcích Četnické humoresky, Cukrárna, Čtvrtá hvězda, Rapl, Kvaska, Největší z Pierotů, Hranaři nebo Fontána pre Zuzanu 2.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy