Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Zemřel válečný hrdina John McCain (†81). Prohrál boj s agresivní formou rakoviny

Zemřel John McCain.
John McCain (†81) byl opravdový válečný hrdina. Během války ve Vietnamu byl 5 let v zajetí a přežil nejrůznější mučení. McCain byl senátorem za stát Arizona a ve svém životě se nebál vyjadřovat své názory otevřeně a přímočaře. V roce 2008 stál o prezidentský úřad, ale volby nevyhrál. Ve věku jedenaosmdesáti let prohrál boj s rakovinou.

McCain bojoval s jedním z nejagresivnějších mozkových nádorů vůbec. Lidé s glioblastomem umírají obvykle do tří měsíců, ale John McCain se držel. Vždy se vyjadřoval velmi přímo a nebál se jít proti své domovské republikánské straně.

„Senátor John Sidney McCain III zemřel v 16:28 (místního času) 25. srpna. V době jeho smrti u něj byla jeho manželka Cindy a jejich rodina. 60 let věrně sloužil Spojeným státům,“ bylo v prohlášení jeho kanceláře.

Během války ve Vietnamu McCain strávil pět a půl roku v zajetí, když ho jako pilota sestřelili. Vzdát se nechtěl, a tak raději vydržel děsivé mučení. Věděl, že jako syna vysokého důstojníka by jej chtěli Vietnamci využít k propagandě.

V roce 2008 zatoužil po postu prezidenta Spojených států. Volby tehdy vyhrál jeho soupeř, demokrat Barack Obama. V posledních letech už McCain neměl tolik životní energie. Amerika si ho ale pamatuje plného elánu, a tak na něj také bude vzpomínat.

Informace přinesla ČTK.

Mohlo by vás zajímat

Další články