Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Zemřel Ľubo Roman (†77): Slovenský herec a politik dostal infarkt

Zemřel slovenský herec Lubomír Roman.
Zdroj: Profimedia
Náhlé úmrtí

Slovenský herec, dabér a bývalý ministr kultury Ľubomír Roman zemřel ve věku 77 let. Osudným se mu měl stát infarkt, jak informoval web Pluska. 

Ľubomír Roman se před nějakou dobou stáhl z veřejného života a na akcích se téměř neobjevoval. Bylo to způsobeno také pandemií koronaviru, před níž se ukrýval. Čas trávil zejména ve společnosti rodiny. Jeho milovaná žena Inés (†69) ale zemřela již v roce 2017.

V pondělí 14. března však přinesl slovenský web Pluska informaci, že herec a dabér zemřel ve věku nedožitých osmasedmdesáti let. Podle informací se mu měl stát osudným infarkt.

Byl hercem i ministrem

Informaci o úmrtí zveřejnil i Ľubomírův syn na Facebooku. „Včera odešel do nebe můj otec, který byl pro mě největším člověkem. Měli jsme ho velmi rádi a on nás také, proto tu bude s námi navždy,“ napsal ve statusu.

Ľubomír absolvoval Divadelní fakultu VŠUM v Bratislavě a v letech 1966 až 2001 působil jako herec divadla Nová scéna v Bratislavě. Později byl ministrem kultury za vlády Jozefa Moravčíka. Když bylo Ľubomírovi dvaapadesát let, prožil těžký infarkt. Od té doby musel pracovně zpomalit.

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy