Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zemřel Svatopluk Matyáš: Hvězda z majora Zemana odešla v poklidu ve spánku

Zemřel Svatopluk Matyáš: Hvězda z majora Zemana odešla v poklidu ve spánku
Zdroj: ČT
+ Další 2 fotografie
Úmrtí herce
Vyučený řezník a herec Svatopluk Matyáš, který se proslavil především rolí Holana v seriálu 30 případů Majora Zemana, náhle odešel ze světa. Matyáš zemřel ve spánku v pátečních ranních hodinách. Bylo mu 90 let.

V požehnaném věku devadesáti let zemřel herec Svatopluk Matyáš. Rodák z Radslavic odešel v poklidu. „Zemřel ve spánku, asi mozková příhoda,“ řekla Blesku dcera zesnulého Alena (61).

Svatopluk Matyáš trávil poslední roky svého života v domově seniorů, kde také podle dcery naposledy vydechl. V posledních měsících ho trápilo zdraví, odešel však bezbolestnou smrtí. V podstatě do poslední chvíle se těšil na svůj věk dobrému zdraví, před kamerou se objevil naposledy v roce 2014 v seriálu Stopy života.

Herec se proslavil zejména rolí Holana v seriálu 30 případů majora Zemana, za svůj život však ztvárnil rolí stovky. Diváci si ho pamatují například jako protivného nápadníka Daniely Kolářové ve filmu Setkání v červenci, zářil ve skvělém filmu Nebeští jezdci, hrál v legendárních seriálech Přátelé Zeleného údolí nebo Synové a dcery Jakuba skláře nebo Dobrodružství kriminalistiky.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy