Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zemřel Stuart Whitman, jeden z nejplodnějších herců Hollywoodu. Byl parťákem Columba

Zemřel Stuart Whitman, jeden z nejplodnějších herců Hollywoodu. Byl parťákem Columba
Zdroj: 20th Century Fox
hvězda
Ve věku 92 let zemřel herec Stuart Whitman. Smutnou zprávu americkým médiím potvrdil jeho syn Scott. Adept na Oscara z roku 1961 zesnul přirozenou smrtí a když naposledy vydechl, byl obklopen svou rodinou. Čeští diváci ho mohou znát například z filmu Murder Inc. jako parťáka Petera Falka, známého jako Columba.

Americký herec Stuart Whitman se narodil v San Franciscu. Navštěvoval Hollywood High School. Po studiích nastoupil tříletou službu v armádě a poté zahájil studia herectví na Los Angeles Academy of Dramatic Art. Ačkoliv se mu pokusy o získání angažmá dlouho nedařily, nakonec se uchytil v kočovném divadle.

Právě díky kočovnému divadlu získal potřebné zkušenosti k tomu, aby se v následujících letech stal hercem mnoha rolí. Ve svém prvním snímku si zahrál pouze velmi nepodstatnou roli, scifi When Worlds Collide ale získalo nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší vizuální efekty a Whitman na sebe upoutal pozornost během slavnostního předávání cen.

Přelom pro něj znamenala až role ve snímku Murder Inc., který byl podstatný i pro kariéru Petera Falka. Ten si ve filmu zahrál vraha, jemuž pomáhal právě Whitman. Falk se později proslavil jako Columbo a Stuartu Whitmanovi se nabídky na role jen hrnuly.

Desítky filmů

Stuart Whitman si za svou dlouholetou kariéru zahrál v téměř 180 filmech a patří tak mezi nejplodnější herce Hollywoodu. Z projektů, v nichž hrál, mohou Češi znát například seriál To je vražda, napsala, Nejdelší den, Klub příšer, Démon nebo Whitmanův úplně poslední snímek s názvem Prezidentův muž z roku 2000, v němž měl hlavní roli slavný Chuck Norris.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy