Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Zemřel soudní znalec Radek Matlach: Zničila ho kauza Petra Kramného, bylo mu jen 52 let

Zemřel Radek Matlach.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Úmrtí

V pátek 7. června zemřel soudní lékař a znalec Radek Matlach (†52), jenž se do povědomí široké veřejnosti dostal především během soudu s Petrem Kramným. Ten na dovolené v Egyptě zavraždil manželku Moniku (†36) a dceru Klárku (†8). S informací přišel web TN.cz.

Soudní lékař a znalec Radek Matlach je po smrti. S touto informací dnes přišel server TN.cz, jenž uvedl, že o jeho skonu informoval spolek Šalamoun. Matlach podle spolku zemřel v rodinném kruhu ve spánku a poslední rozloučení s ním se konalo v pátek v Liberci.


"Jeho odchod je obrovskou ztrátou nejen pro jeho rodinu a přátele, ale i pro celou odbornou veřejnost," uvedl spolek. "Jeho neúnavná snaha o pravdu vedla k jeho podmíněnému odsouzení v souvislosti s případem Petra Kramného, což mělo zásadní vliv na jeho zdraví," dodal ve své tiskové zprávě spolek Šalamoun.

Nepravdivý znalecký posudek

Matlach v minulosti vypracoval posudek ve prospěch odsouzeného Petra Kramného, jenž na dovolené v Egyptě v roce 2013 zavraždil manželku Moniku a dceru Klárku. Expert tvrdil, že hlavní důkazy proti Kramnému byly podle něj zfalšovány. Tvrdil také, že rozhodně není jisté, že zavražděná Monika a teprve 8letá Klárka zemřely po zásahu elektrickým proudem.

Video: Petr Kramný u soudu:

Následně byl znalec z ostře sledovaného případu vyřazen a kvůli nepravdivému znaleckému posudku dostal u Krajského soudu v Ostravě podmíněný trest a pětiletý zákaz činnosti, jak uvádí web Blesk.cz. Kramný nakonec dostal 28 let vězení za dvojnásobnou vraždu.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy